Пробудження на Піренеях (ВІДЕО)

Ралі в Південній Європі теж почали поступово виходити з «коронавірусної коми», яка затягнулася майже на чотири місяці (якраз від середини березня) – пожвавилися навіть у тих країнах, які ще зовсім недавно були одними з основних епіцентрів пандемії в Європі, тобто в Італії та Іспанії. Не відстає Португалія, де 4-5 липня нарешті відновився національний чемпіонат – на Rali de Castelo Branco стартували 38 екіпажів, з них 13 на R5 (до цієї компанії приєднався Жіл Антунеш на Dacia Sandero R4). Кумедно, що підсумковий подіум повторював трійку призерів першого етапу першості – як і в лютому на Rallye Serras de Fafe, перемогу здобув Армінду Араужу, який випередив Бруно Магальяйнша та Рікарду Теодозіу. Успішною стала прем’єра нового Peugeot 208 Rally4 – Педру Антунеш виграв в моноприводі та випередив найближчого суперника на дві з половиною хвилини. Крім того, з’явилося повідомлення, що Team Hyundai Portugal з Бруно Магальяйншем цього року повністю зосередиться на чемпіонаті Португалії – їх програма стартів в ERC відкладена до кращих часів…

В Іспанії склалася досить заплутана ситуація, оскільки обидва національні першості поки тримають паузу – асфальтовий чемпіонат стартує не раніше кінця липня, у гравійному вже скасовані чотири раунди з восьми (найближчий етап очікується лише наприкінці вересня). Зате вже «розганяються» місцеві регіональні серії й змагання – півтора тижня тому «ввімкнулися» Канари, зараз стартував чемпіонат Каталонії – маршрут Ral.li de Terra Solsonès складався з двох спецділянок, Galls (10,18 км, чотири проїзди) та Matamargo (4,74 км, три проїзди), що забезпечило майже 55 км бойової дистанції. Підсумки каталонського ралі вразили – попри те, що Едуард Понс на Skoda Fabia Rally2 evo виграв всі сім допів, він навіть не потрапив на подіум. Все вирішив трихвилинний штраф за «зрізку», який відкинув лідера на четверту позицію. А на вищу сходинку подіуму несподівано піднявся екіпаж Даніеля Соли, який виступав на Can-Am Maverick X3, легкому багі категорії SSV/UTV! Подіум виглядав дуже незвично – два Can-Am Maverick X3, між якими «вклинилася» Skoda Fabia R5.