Подвійне свято X-raid Team!

Перед фінальним етапом серії FIA World Cup for Cross-Country Bajas вболівальники отримали дійсно чудовий подарунок – не так вже й часто буває, щоб на самому фініші сезону три претенденти на чемпіонський титул йшли в інтервалі лише 3 очка! Можна було майже до нескінченності рахувати безліч різних комбінацій фінішу на Baja Portalegre 500 за участю всіх трьох фаворитів – Володимира Васільєва (112 очок), Орландо Терранови (111) та Якуба Пшигоньского (109)… І при цьому постійно тримати в пам’яті, хто б ще міг би втрутитися в цю велику гру – в Португалії дуже часто з’являються різні «джокери» з місцевих екіпажів… Не стала винятком і нинішня баха – Overdrive Racing виставив Мігела Барбозу на Toyota Hilux плюс невелику сенсацію влаштував Borgward Rally Team, який в компанію до Хоана Нані Ромі запросив такой Рікарду Порема (на його рахунку чотири перемоги на Baja Portalegre, причому на трьох різних автомобілях)! І дехто з «джокерів» справді зумів добряче «розігріти» інтригу – після першого дня (два СД та 73,69 км) впевнено лідирував Барбоза з Overdrive!

Але основні події все ж розпочалися вже в суботу, коли були заплановані дві великі спецділянки загальною довжиною 385 км. Спочатку дружно провалилися обидва екіпажі на Toyota Hilux Overdrive – Мігел Барбоза взагалі зійшов, а Володимир Васільєв вилетів за межі Топ-10 і тим самим поховав всі свої шанси на титул… У підсумку, португальський фінал завершився тріумфом екіпажів X-raid Team на Mini JCW Rally – аргентинець Орландо Терранова відсвяткував четверту в цьому році перемогу (не завадив навіть прокол на завершальному СД) і став чемпіоном серії, а поляк Якуб Пшигонські став третім (прокол все ж скинув його з другого місця) й завоював титул віце-чемпіона! «Приправою» цього насиченого уїк-енду став успіх Хоана Роми, який на Borgward BX7 DKR Evo фінішував третім! Цікаво буде подивитися, як іспанець «приручить» цей прототип на майбутньому «Дакарі». Отже, нинішній сезон приніс два цікаві події. По-перше, X-raid Team виграв обидва Кубки світу – Стефан Петерансель переміг в Кубку світу з ралі-рейдів, Орландо Терранові дістався Кубок світу з бах! По-друге, Терранова назавжди увійшов в історію ралі-рейдів – адже до нього переможцями Кубка світу ставали тільки представники Європи та Близького Сходу. Зараз же настав час Південної Америки!