Південні «каруселі» (ВІДЕО)

Південна Європа стрімко завершує сезони у своїх національних чемпіонатах – і як мінімум у двох із них доля чемпіонського титулу вирішилася тільки на фініші. Багатьом запам’яталася недавня драма в Німеччині, коли лідер першості Домінік Дінкель зіткнувся з проблемами, зійшов і не тільки програв битву за титул, а ще й відкотився на третю позицію. Щось подібне сталося в минулі вихідні в Португалії, де майже всі були впевнені в підсумковому тріумфі Армінду Араужу – щоб стати семиразовим національним чемпіоном, йому досить було просто фінішувати перед Рікарду Теодізіу. Але Араужу все програв на першому ж допі Rally de Mortágua – ризиковано зрізав поворот, спіймав прокол, втратив контроль над машиною та «зустрівся» з деревом. Після цього йому залишалося лише спостерігати, як Теодозіу старанно пробивався на друге місце в ралі, виграв Power Stage та став чемпіоном Португалії з мізерним відривом (156 очок проти 155)! Окремою подією стала перемога Бруно Магальяйнша на Hyundai i20 N Rally2 – для нового автомобіля це лише другий такий успіх в абсолютному заліку (вперше це сталося у серпні в Італії, коли Андреа Круньола виграв Rally del Friuli Venezia Giulia).

В іспанському суперчемпіонаті доля чемпіонського титулу вирішилася ще місяць тому, коли Хосе Антоніо Суарес достроково, за чотири етапи до фінішу сезону, став недосяжним для своїх переслідувачів… Але при цьому в першості все одно зберігається певна інтрига – хто підійметься на другу та третю сходинки подіуму за підсумками сезону? На недавньому Rallye La Nucía-Mediterráneo відбулася зустріч двох головних претендентів на медалі – Яна Соланса (Citroen Rally Team) та Сурхайєна Пернії (Hyundai Motor España). Найбільше вразила нова серія неприємностей у Соланса, який цього разу через два серйозних проколи втратив майже шість хвилин, фінішував лише п’ятим в абсолюті та третім у заліку Súper Campeonato – подібне з ним сталося вже вчетверте за сезон (орієнтовно, Соланс через хронічні проколи втратив приблизно 25-30 очок)! Втім, навіть цього результату Яну вистачило, щоб зміцнити свою другу позицію та ще більше відірватися від Івана Ареса – рахунок тут уже 232:200. Перемогу ж святкував Сурхайєн Пернія, внаслідок чого битва за «бронзу» миттєво загострилася – у нього з’явився шанс випередити свого одноклубника Ареса (розрив між ними лише 7 очок).

Чесно кажучи, сюрпризів від Liburna Rally Terra, фінального раунду основної італійської першості, не чекали – тим більше на фініші сезону не було Джандоменіко Бассо, який на попередньому етапі вже достроково став чемпіоном. Однак, попри очікування, це ралі все ж змогло здивувати… По-перше, перемогу на ньому здобув 24-річний Альберто Баттістоллі, який зараз активно розширює свою програму виступів та націлюється на міжнародний рівень. По-друге, вболівальники отримали ефектний результат битви за титул у гравійному чемпіонаті Італії – Паоло Андреуччі (цього року виступає у фірмовій команді MRF Tyres) на самому фініші сезону випередив Умберто Скандолу та виграв з рахунком 75,5:75! Крім того, Liburna Rally Terra потрапило у поле зору українських уболівальників – на ньому стартував екіпаж Антона Корзуна та Павла Кононова, який уперше виступав на прототипі Ford Fiesta категорії N5 (європейський аналог аргентинського Maxi Rally Turbo, з універсальним 1,6-літровим турбомотором Prince Engine та трансмісією Subaru). Італійський дебют українців склався дійсно успішним – Корзун із Кононовим святкували перемогу в заліку класу N5 (їм не завадила навіть втрата майже півсотні секунд на СД5) та впевнено виграли у своїй категорії шість спецділянок із восьми!