Перший тріумф Holden

Політика активного розвитку категорій AP4 (азіатсько-тихоокеанський аналог класів Maxi Rally Turbo і R4) і Proto в новозеландських ралі вже приносить наочний результат – в минулому році чемпіоном Нової Зеландії став Ендрю Хоуксвуд на Mazda 2 AP4 (при цьому він не виграв жодного ралі), а екіпажі на автомобілях AP4 виграли половину етапів (три з шести) і забрали собі половину всіх місць на подіумі (9 з 18). Зараз більшість команд доклали максимум зусиль, щоб як слід доопрацювати свою техніку AP4/Proto і усунути всі її слабкі місця. У підсумку, в 2018 році пройшла лише половина сезону, але при цьому на подіумі встигли побувати представники відразу чотирьох різних категорій – AP4, Proto, R5 і автомобілі на базі N4… Тим більш, недавнє Lone Star Canterbury Rally обіцяло порадувати уболівальників захоплюючою боротьбою – адже цей раунд пропускав головний фаворит першості, Хейден Паддон, який готується до виступу на етапі WRC в Італії.

Інтрига стартувала майже миттєво, бо протягом чотирьох допів на позиції лідера по черзі побували три різних екіпажі – Джоша Марстона і Грега Мерфі (обидва на Holden Barina AP4) плюс Раани Хорена (Mitsubishi Lancer Evo IX). Головним героєм ралі ж став Марстон, який все ж зумів видертися нагору після жорстокого провалу на СД2, коли втратив дві хвилини і відразу впав з першого на дванадцяте місце. Після цього екіпаж на Holden Barina AP4 в подальшому виграв шість спецділянок з восьми, відіграв понад півтори хвилини відставання і на фінальному допі здобув перемогу в гонці! Відзначився і Натан Куінн, минулорічний чемпіон Австралії, який вирішив переїхати до більш «просунутої» в технічному плані серії. На попередньому етапі новозеландської першості він виступив за кермом Ford Fiesta R5 (третє місце на International Rally of Whangarei), а зараз пересів на Ford Fiesta Proto (машину Річі Далтона) і здобув новий особистий рекорд на тутешніх трасах – став другим! Здається, австралійський гість готовий стати одним з претендентів на титул віце-чемпіона… Чому саме віце-чемпіона? З простої причини – зараз багато хто (якщо не всі) пророкує чемпіонську корону Хейдену Паддону.