Перший чемпіон 2018 року (ВІДЕО)

«Перекоси» у календарях деяких національних чемпіонатів часом призводять до дуже цікавих наслідків – наприклад, норвезька першість вже практично фінішувала, незважаючи на те, що літо тільки почалося… І сталося це саме «завдяки» вельми оригінальному календарю, згідно з яким п’ятий раунд з шести, Aurskog-Høland Rally, відбувся вже 2 червня – таким чином, в програмі чемпіонату Норвегії залишився лише один етап, який відбудеться аж у другій половині вересня (Rally Hedemarken, 22 вересня). Можливо, якби не відхід минулорічного чемпіона Ейвінда Брюнільдсена (він перебрався в ERC) і не хронічні невдачі Маріуса Осена (два сходи і одне друге місце в трьох стартах), інтрига могла б зберегтися до осені… Але цього року вийшло так, що все вирішилося вже в перших числах червня – і Норвегія отримала чемпіона достроково.

Зазвичай Aurskog-Høland Rally ніколи не відрізнялося великою дистанцією (як правило, гонка налічувала 70-80 км спецділянок), але цього року організатори помітно скоротили її – через лісові пожежі в Норвегії частина спецділянок була або замінена іншими, або вкорочена по максимуму. У підсумку, маршрут складався з 12 допів довжиною 64,88 км, найдовший з яких налічував 11 км… Гонка миттєво перетворилася на битву Франка Торі Ларсена і Андерса Грьондаля, які легко виграли всі допи і тільки на фінальному СД з’ясували, хто ж стане переможцем – Ларсен в останній момент проскочив на першу позицію і виграв у Грьондаля 0,2 секунди! Втім, Андерс навряд чи став сильно засмучувався з цього приводу – очок за друге місце йому вистачило, щоб достроково стати чемпіоном Норвегії! При цьому він став першим в цьому році, хто встиг завоювати титул в національному ралійному чемпіонату – і сталося це вже 2 червня! Напевно, це історичний рекорд… Отже, Андерс Грьондаль вже виконав два з трьох головних завдань в цьому році – став ралійним чемпіоном Норвегії і нарешті виграв Rally Sørland. Тепер залишилося виграти норвезьку першість з гірських гонок…