Норвегія: фінал для двох

Скандинавські країни спокійно «дограли» свої національні ралійні чемпіонати – фінальні етапи пройшли відповідно до оновлених цього літа календарів. Два тижні тому фінішувала Швеція, через тиждень прийшла черга Фінляндії, а зараз Норвегія закрила свій великий ралійний сезон – 3 жовтня відбулося Aurskog-Høland Rally, яке цього року «переїхало» зі своїх традиційних дат у червні на осінь та посіло місце скасованого Rally Hedemarken (у 2015-2019 роках регулярно ставало фінальним раундом норвезького чемпіонату). Маршрут Aurskog-Høland Rally вийшов насправді спринтерським – 51,02 км бойової дистанції, які були «розкидані» на 10 спецділянок (довжина допів становила від 3,52 км до 7,44 км). Перед стартом на вболівальників чекали дві цікаві новини… По-перше, заявку подав відомий ветеран Хеннінг Сольберг, який планував виступити зі своєю дружиною Мод Тідеманд-Сольберг на Ford Fiesta R5. По-друге, багаторічний юніор Стів Рьокланд (на його рахунку чотири подіуми на етапах ERC Junior) стартує на Ford Fiesta R5 – до того в його кар’єрі був тільки один виступ на техніці цього класу – ще в далекому 2014 році на невеликому регіональному Bjerkesprinten…

У центрі уваги протягом усього сезону перебувало протистояння двох представників вищого класу Nyere 4WD – Андерса Грьондаля (недавно пересів на Skoda Fabia Rally2 evo і весь час намагається опанувати цю машину) та Франка Торе Ларсена (Ford Fiesta R5). При цьому Грьондалю для підсумкового успіху досить було просто фінішувати в Топ-3, з чим він досить легко впорався – друга позиція гарантувала йому титул… Тепер Андерс є одним з найтитулованіших пілотів у норвезькому автоспорті – адже на його рахунку 25 нагород (включаючи 16 золотих медалей) у національних чемпіонатах зі ралі, ралі-кросу та гірських перегонів! Ларсен же мусив задовольнитися тим, що цього року виграв найбільше етапів і допів – у нього дві перемоги на ралі плюс 13 виграних СД. Засмутив своїх шанувальників Хеннінг Сольберг – ветеран стартував досить спокійно, проте швидко набрав темп, виграв доп і піднявся на друге місце. Але технічні проблеми зупинили його на СД5… Відзначився Стів Рьокланд, який у своєму повноцінному дебюті за кермом R5 виграв доп і фінішував третім.