«Не той» сценарій у Франції (ВІДЕО)

Гонка на Лазурному березі, Rallye d’Antibes – Côte d’Azur (яка свого часу носила неофіційний титул «літнього Ралі Монте-Карло» і була одним з найефектніших етапів чемпіонату Європи), не тільки стала третім етапом французької асфальтової першості, але і відкрила сезон в серії TER (Tour European Rally), яка була створена три роки тому. Правда, ця нова серія, яку спочатку з величезними амбіціями позиціонували як якийсь аналог відомого IRC та реального конкурента чемпіонату Європи, вже явно «видихалася» і перетворилася на подобу Mitropa Rally Cup – тобто вийшов якийсь набір непоганих гонок, але все одно чисто регіонального значення… Організатори все ж змогли залучити відомі гонки рівня Ypres Rally, Rali Vinho da Madeira, Rallye International du Valais, Rallye d’Antibes – Côte d’Azur зацікавити пілотів рівня Джандоменіко Бассо, Бріана Буфф’є, Бернда Касьє – але якоїсь реальної віддачі все одно не отримали… Досягти рівня чемпіонату Європи не вдалося.

Тож не дивно, що перемога Сільвена Мішеля, асфальтового (2016) та гравійного (2018) чемпіона Франції, в заліку TER насправді мало кого зацікавила – тим більш, що екіпаж фінішував лише п’ятим в абсолюті. Зате в національному заліку подій насправді вистачало з головою… До останнього моменту ніхто навіть не мав сумнівів в тому, що Йоанн Бонато на Citroen C3 R5 повним ходом мчить до перемоги і третього чемпіонського титулу поспіль – перед фінальною спецділянкою чинний чемпіон на півхвилини випереджав Йоана Росселя на аналогічному Citroen C3 R5. Але дубля «Подвійного шеврона» не вийшло – незадовго до фінішу Бонато все ж в одному з поворотів не втримався на трасі, серйозно пошкодив колесо і дошкандибав з відставанням майже в 40 хвилин… Отже, Россель здобув свою другу в кар’єрі перемогу на етапах асфальтового чемпіонату Франції, новим лідером першості став дуже акуратний і стабільний Квентін Жільбер, який на своєму Volkswagen Polo GTI R5 тричі поспіль фінішував на подіумі. Але у Йоанна Бонато попереду ще шість стартів для реваншу…