Національні справи (ВІДЕО)

Минулими вихідними в ралійній Європі було не так багато помітних подій на найвищих національних рівнях – найбільше уваги привернули етапи угорського та іспанського чемпіонатів… На перший погляд, може здатися, що в Угорщині одночасно відбулися два різні змагання – етап ERC Rally Hungary та фінальний раунд угорської першості steelvent Nyíregyháza Rally. Насправді це було те саме ралі, тільки з різними назвами для міжнародного та національного заліків. І норвежець Мадс Остберг минулими вихідними не лише виграв етап ERC, а й став також переможцем фінального раунду чемпіонату Угорщини, що принесло йому «бронзу» за підсумками сезону. Результативність скандинавського «варяга» в Угорщині виявилася високою – у п’яти стартах у нього три перемоги, третє та четверте місця, що принесло йому 179 очок із 210 можливих. І лише два пропущених раунди (збігалися за термінами з етапами WRC-2) не дозволили Остбергу поборотися за титул чемпіона Угорщини – він відстав від Андраша Хадіка (який минулими вихідними став уже триразовим тріумфатором угорської першості) лише на 19 очок…

В Іспанії рівень інтриги в Super Campeonato de España de Rally різко знизився після того, як два тижні тому Хосе Антоніо Суарес достроково, ще за чотири (!) етапи до фінішу сезону завоював титул – для цього йому вистачило восьми залікових стартів із максимально можливих десяти. Після такого новий чемпіон спокійно взяв паузу – уболівальникам залишалося тільки спостерігати, як складатиметься боротьба Івана Ареса і Яна Соланса за віце-чемпіонство (тим більше тут теж вистачатиме різних математичних комбінацій)… Нещодавнє гравійне Rallye Ciudad de Pozoblanco принесло повний виграв сім спецділянок із десяти (включаючи Power Stage), святкував перемогу та здобув повний комплект очок. Тепер у битві за «срібло» ініціативу перехопив Соланс і відсунув Ареса на третє місце – той втратив один найгірший результат на гравії (мінус 25 очок). Тепер ситуація наступна – в Івана Ареса залишився лише один заліковий старт на асфальті (за підсумками сезону він зможе набрати максимум 238 очок), а у Соланса в запасі ще три старти (два на асфальті, один на гравії) та можливість завоювати до 269 очок.