Національні ігри (ВІДЕО)

Чим ближче фініш великого сезону на всіх рівнях, тим щільнішою часом стає програма чергових уїк-ендів минулого тижня не тільки відбулися ключові раунди ERC (Португалія) і WRC (Фінляндія), а ще й чимало національних чемпіонатів вчергове нагадали про себе… Наприклад, у рамках недавнього Rally Serras de Fafe e Felgueiras відбувся вже шостий раунд португальської першості, який приніс як мінімум дві помітні події. По-перше, місцевий гранд Армінду Араужу (дворазовий чемпіон P-WRC плюс шестиразовий чемпіон Португалії) на трасах під Фафі здобув уже третю в цьому році перемогу та трохи відірвався від своїх суперників, Рікарду Теодозіу та Бруно Магальяйнша. Але попереду ще два раунди – тому 13 очок відриву все одно не гарантують лідеру спокійного життя… По-друге, Бруно Магальяйнш, фірмовий пілот Team Hyundai Portugal, стартував на новому Hyundai i20 N Rally2, довго боровся за лідерство з Араужу, виграв чотири допа та фінішував другим. Цей старт Магальяйнша став офіційною прем’єрою Hyundai i20 N Rally2 на Піренейському півострові…

У чемпіонаті Польщі в минулі вихідні також відбувся шостий раунд, Rajd Świdnicki – KRAUSE – що стало серйозним досягненням у порівнянні з торішнім куцим «карантинним» сезоном, в якому насилу вдалося провести три етапи. Минуле ралі у Сьвідніці (Нижня Сілезія) отримало трохи ослаблений склад учасників – не було беззаперечного лідера чемпіонату, Міколая Марчика, який тими ж днями вирішував свої завдання на етапі ERC у Португалії. Багато хто схилявся до думки, що Rajd Świdnicki принесе перемогу Войцеху Хухалі або Гжегошу Гжибу, чемпіонам Польщі минулих років. Однак події стрімко пішли за іншим сценарієм – Гжиб на пролозі потрапив в аварію і втратив колесо, Хухала не зміг перехопити ініціативу. У підсумку свою першу в кар’єрі перемогу святкував Кацпер Врублевскі – тепер він зі 108 очками став одним зі трьох претендентів на титул віце-чемпіона в абсолюті, разом з Хухалою (115 очок) і Томашем Касперчиком (108). Тепер все повинне остаточно вирішитися через тиждень, 16-17 жовтня на Rally Košice – спільному фінальному етапі чемпіонатів Словаччини та Польщі. Там планує з’явитися Міколай Марчик, якому не вистачає трьох очок до титулу.

Досить кумедно, що минулі вихідні пройшли під знаком «шістки» – адже в ці дні відбулися шості раунди в чемпіонатах Європи, Португалії, Польщі, а також Чехії. Правда, чеське Invelt Rally Pačejov проскочило майже непоміченим – Ян Копецкі, який ще майже півтора місяця тому на Barum Czech Rally Zlín достроково став чемпіоном, здобув уже п’яту в цьому році перемогу та повністю переграв Вацлава Пеха, який виступав на більш потужному Ford Focus RS WRC’06. Одночасно з тим Філіп Мареш виконав своє завдання-мінімум і за етап до фінішу сезону вже гарантував собі титул віце-чемпіона Чехії. Тепер єдина інтрига, яка збереглася в чеській першості – це боротьба за «бронзу» в абсолюті, на яку претендують Ян Черни (168 очок), 21-річний юніор Домінік Стржітескі (140), восьмиразовий національний чемпіон Вацлав Пех (139) і Мірослав Якеш (134,5). У найбільш вигідній ситуації зараз перебуває Пех, оскільки за правилом «П’ять кращих результатів зі семи» він взагалі не втрачає очок – на відміну від Якеша (у нього вже пропали 8 очок, а зараз «підвішені» ще 18 пунктів), Стржітеского (можуть «згоріти» 8 очок) та Черни (у того під питанням відразу 25 очок)…