Матч-бол в Польщі (ВІДЕО)

За два етапи до фінішу чемпіонату Польщі залишалися тільки два претенденти на титул – Міколай Марчик з Škoda Polska Motorsport і Томаш Касперчик з Tiger Energy Drink Rally Team, тобто зараз очікувалася боротьба екіпажів на Skoda Fabia R5 та Ford Fiesta R5. Попри те, що Марчик лідирував з помітним відривом, його шанси на дострокове завоювання чемпіонської корони все ж було важко назвати стовідсотковими – хоча б тому, що фінальний етап, Rajd Dolnośląski, в жовтні давав подвійний комплект очок за місце на фініші (тобто екіпаж міг отримати до 55 очок, тобто 50 за перемогу в змаганні та 5 за найкращий час на Power Stage). Але багато чого залежало від того, як Марчик з Касперчіком зараз розіграють свою партію в Хожуві, на передостанньому раунді Rajd Śląska – якщо вдатися до тенісної термінології, то Міколай отримав перший матч-бол. Для цього необхідно було взяти повний комплект очок на «одинарному» етапі, тобто 25 за перемогу плюс 5 бонусів.

Як саме завершиться протистояння претендентів на трасах під Хожувом, передбачити було насправді нелегко – протягом сезону Марчик був трохи швидшим за Касперчика (виграв два раунди проти однієї перемоги у опонента), але обидва дуелянти в цьому році постійно демонстрували результативну стабільність (жодного сходу за п’ять стартів і жодного разу не фінішували нижче четвертого місця). У підсумку, події на Rajd Śląska майже один в один повторили сценарій всього чемпіонату – Міколай Марчик впевнено лідирував, Томаш Касперчик за кожної нагоди намагався відтіснити свого супротивника і в якийсь момент навіть очолив гонку. Але загальний підсумок цього ралі та чемпіонату в цілому все ж виявився на користь фірмового екіпажу Škoda Polska Motorsport – Міколай парирував всі атаки Томаша, до підсумкової перемоги в змаганні додав ще кращий час на Power Stage. Ці максимальні 30 очок стали «золотими» для Марчика та зробили його чемпіоном Польщі – на його рахунку вже 178 очок, в той час як Касперчик навіть в найкращому випадку набере тільки 176…