Литва: фінальна крапка (ВІДЕО)

Балтійські чемпіонати стрімко фінішують – ще в серпні завершилася латвійська першість, кілька днів тому відбувся фінальний раунд литовського чемпіонату, а сьогодні стартувало Saaremaa Rally, яке закриє сезон в Естонії. Однак повернемося до подій минулих вихідних, коли в Друскінінкаї литовці та їх гості поставили крапку в своїх боях за титули та призові місця. Звичайно, з найбільшим інтересом чекали боротьби в категорії 4WD – Вайдотас Жала перебував буквально в одній десятій кроку від другого в цьому році титулу (перший вже був достроково завойований в дивізіоні LARČ1), у Гедрюса Ноткуса є крихітний шанс вийти на першу позицію в 4WD (якщо раптом трапиться диво, то можна виграти чемпіонат з відривом всього лиш 0,8 очка), Вітаутас Швядас продовжує спроби «приручити» техніку R5 (VW Polo GTI R5 виявився «норовливим», в трьох стартах два сходи). Плюс у всіх класах і дивізіонах можна побачити чимало добре знайомих імен…

Серйозної боротьби в абсолютному заліку Rally Classic Druskininkai не вийшло – Вайдотас Жала на Skoda Fabia R5 пройшов майже всю дистанцію на граничній швидкості, завдяки чому здобув п’ять перемог в шести стартах в заліку чемпіонату Литви! Після цього тріумфу Вайдотас може зосередитися на своїй підготовці до чергового появи на «Дакарі», де виступить за кермом Mini JCW Rally (замість звичної Toyota Hilux)… Зате в інших заліках дійсно було на що і на кого подивитися. Білорус Сергій Вязовіч хоч і пропустив цілу половину сезону, але трьох стартів йому все одно вистачило, щоб здобути три перемоги в заліку LARČ2 (він же клас N4) і стати віце-чемпіоном Литви в цій категорії! У дивізіоні LARČ3 (де вкотре не було рівних Гедрюсу Ноткусу) відзначився латвієць Яніс Воробьйoвс – він на своєму Mitsubishi Mirage RS Proto стартував лише чотири рази, але все ж спромігся завоювати «срібло». А відомий українським уболівальникам Владас Юркявічюс на Peugeot 208 R2 (навесні він виграв Ралі «Столиця» в 2WD Open) став чемпіоном Литви в класі LARČ4. Але найбільше вразили місцеві екіпажі на задньопривідних BMW різних версій і поколінь, які влаштували усім справжній розгром в заліку 2WD – за підсумками сезону у них переможний дубль і чотири місця в Топ-5!