Італія: «вбивство інтриги»? (ВІДЕО)

Те, що зараз відбувається в італійських ралі, останнім часом все частіше викликає якесь здивування (точніше, його суміш з розчаруванням). Здавалося б, є майже все необхідне – першокласний технічний парк (аж до машин категорії WRC), величезна кількість замагнь будь-якого рівня, від зональних національних серій до чемпіонату Італії… Але при цьому італійці вже багато років поспіль стабільно втрачають свої колись провідні позиції на світовому рівні – принаймні, зараз вже не зустрінеш нікого рівня Массімо Бьязіона або П’єро Ліатті. Останніми спалахами були успіхи Джандоменіко Бассо, Ренато Травальї і Луки Россетті (в 2002-2011 роках це тріо сім раз виграло чемпіонат Європи), після чого все акуратно і цілеспрямовано покотилося під укіс. А чемпіонат Італії перетворився в якусь копію австрійської першості, де самотній ветеран регулярно здобуває титули один за іншим – Паоло Андреуччі (десять вищих титулів) зараз неймовірно схожий на Раймунда Баумшлягера (чотирнадцять чемпіонських корон), який зазвичай виграє доті, поки самому не набридне…

Сезон 2018 року в італійському чемпіонаті поки нічим не здивував – Паоло Андреуччі (який взимку пообіцяв ощасливити всіх суперників своєю «відставкою», але пізніше передумав) досі на голову вищий за всіх. Принйамні, два перші етапи він впевнено виграв – спочатку в березні переміг на Rally Il Ciocco e Valle del Serchio, а зараз став шестиразовим тріумфатором легендарного Rallye Sanremo. Здається, знову вся інтрига в першості вже вбита вщерть… Хоча ще зберігається невелика надія, що протягом сезону зможуть щось зробити його більш молоді суперники – Сімоне Кампеделлі (Ford Fiesta R5) і Умберто Скандола (Skoda Fabia R5). Але чи вийде в них щось? Напевно, мало не найцікавішою подією минулого Rallye Sanremo стала поява Ніколая Грязіна, який проводить вже другу поспіль гонку на італійських трасах – в рамках підготовки до майбутніх стартів в ERC (повинен відкрити свій європейський сезон на Канарах на початку травня). І поки у 20-річного пілота все складається непогано – спочатку був дев’ятим на Rally Il Ciocco, зараз став п’ятим в Сан-Ремо.