Італійські варіації (ВІДЕО)

У міжсезоння в італійському чемпіонаті відбулося чимало різних і досить цікавих подій. По-перше, місцевий ралійний комітет відмовився від незручної і складної системи нарахування очок, коли кожен гоночний день вважався окремим етапом, за фініш на якому екіпажі отримували певну кількість пунктів. Це дозволило не тільки спростити провадження турнірних таблиць першості, а ще й позбавило організаторів обов’язкового дводенного формату ралі – тепер можна проводити гонки з будь-яким варіантом маршруту (один день, півтора чи два). Що і продемонстрував стартовий етап чемпіонату Італії, Rally Il Ciocco e Valle del Serchio – пролог в п’ятницю ввечері, потім 14 спецділянок і 150 км в суботу. По-друге, після довгих роздумів чемпіон останніх років Паоло Андреуччі (десять вищих титулів в період з 2001 по 2017 роки) не став поспішати з відходом зі великих перегонів – ветеран продовжив контракт з Peugeot Sport Italia і побореться за чергову корону…

Майже відразу після старту Rally Il Ciocco e Valle del Serchio з’ясувалося, що у Андреуччі досі немає реальних суперників – Паоло виграв більше всіх допів (6 з 15), лідирував майже всю гонку, здобув восьму перемогу на тутешніх трасах (до речі, абсолютний рекорд цього ралі). Андреа Нучіта на Hyundai i20 R5 спробував трохи «побрикатися», виграв пролог, але потім швидко отримав весь комплект неприємностей – двічі пробив колесо, вилетів з траси і на цьому завершив боротьбу. У ці дні на італійських трасах можна було також побачити цікаву компанію гостей, які вирішили потренуватися на місцевому асфальті – Такамото Кацута, Хірокі Араі, Микола Грязін, Яркко Нікара… До речі, треба визнати, японські юніори з Toyota з кожною гонкою виглядають все краще – Такамото з Хірокі, що ведуть зараз підготовку до виступу на етапі WRC-2 на Корсиці, фінішували четвертим і шостим в абсолюті. Для багатьох приїжджих екіпажів – це дійсно чудовий результат!