Іспанські «скачки» (ВІДЕО)

Великий сезон в Іспанії фінішував у стрімкому темпі, буквально чвалом – адже протягом тижня відбулися як фінальний раунд Super Campeonato de España de Rally, так і підсумкове Rallyshow Comunidad de Madrid-RACE (участь у ньому потрібна для підсумкової класифікації у чемпіонаті). На гравійному Rallye Reino de León повинно було з’ясуватися, хто саме завоює «бронзу» за підсумками сезону – Іван Арес (вже витратив усі свої десять залікових стартів) чи Сурхайєн Пернія, його одноклубник з Hyundai Motor España (йому в Леоні потрібна була лише перемога чи мінімум 33 очки з 38 можливих). Проте доля була категорично проти Пернії – спочатку Сурхайєн ніяк не міг набрати темп і на двох перших допах втратив майже дві хвилини, а пізніше організаторам довелося скасувати Power Stage (у Пернії «згорів» шанс взяти до трьох бонусних очок)… Зрештою, перемогу здобув Арес – він хоч і не набирав очок у суперчемпіонаті, натомість на самому фініші сезону став володарем гравійного Кубку Іспанії (лише на два очки випередив Хуана Карлоса Квінтану). А найбільше здивувала погода – бо важко уявити поєднання таких речей, як «іспанське гравійне ралі» та «сніг на трасі»!

Буквально за кілька днів після змагання в Леоні у Мадриді відбулося Rallyshow Comunidad de Madrid-RACE, де зібралися всі охочі підтвердити своє місце у Súper Campeonato de España de Rally за підсумками сезону – причому їх було зовсім небагато, лише 20 екіпажів на чолі з Хосе Антоніо Суаресом, Яном Солансом, Іваном Аресом та Сурхайєном Пернією. Схоже, торішня ідея з обов’язковим фіналом, за який взагалі не нараховують очки, виявилася не надто вдалою… Повністю змінився формат змагання – якщо рік тому це був повноцінний ралі-спринт (чотири «карусельних» допи на автодромі Circuito del Jarama загальною довжиною 76,88 км), то зараз на всіх чекали лише дві крихітні міні-спецділянки (довжиною лише 2,2 км і 1,1 км), після чого екіпажі боролися між собою в парних заїздах за кубковою системою. У Харамі не було рівних Хосе Антоніо Суаресу – цьогорічний чемпіон виграв обидва допи та на дистанції в 3,3 км випередив найближчого суперника, Яна Соланса, на 4,9 секунди, після чого стрімко розправився з усіма опонентами в заїздах на вибування (почергово переграв Хав’єра Агустіну, Віктора Сенру, Ефрена Льярену, а у фіналі переміг Івана Ареса з рахунком 2:1).