Ірландське свято в Італії (ВІДЕО)

У минулі вихідні, на знаменитому Rallye Sanremo (яке колись було однією з найяскравіших перлин світової першості) вболівальники отримали ще одне наочне підтвердження того, що ралійний чемпіонат Італії здатний стати одним з найцікавіших і непередбачуваних за останні роки. Тим більш, всі можливості для цього є – відставка «вічного чемпіона» Паоло Андреуччі, повернення Джандоменіко Бассо (більше двох років перерви в чемпіонаті Італії) та Луки Россетті (той взагалі з 2011 року не брав участь в рідній першості, а зараз стрімко став фірмовим пілотом команди Citroen Italia), прихід відразу двох нових Volkswagen Polo GTI R5 (Андреа Круньола і Антоніо Руске). І, звичайно, дуже великим «десертом» для всіх стала поява ірландця Крейга Бріна, який підписався на повний сезон за кермом Skoda Fabia R5 – не так часто іноземці готові вступити в боротьбу за титул в Італії… Остання подібна спроба мала місце ще в 2015 році, коли на італійську арену вийшов було француз Себастьян Шардонне (Ford Fiesta R5) – але його програми вистачило лише на половину сезону. Плюс ще була «навчальна» спроба фіна Калле Рованпері на Peugeot 208 T16 два роки тому…

На старті Rallye Sanremo не обійшлося без невеликої та яскравої «каруселі», коли протягом трьох спецділянок на позиції лідера по черзі побували відразу три екіпажі – Бассо, Бріна і Кампеделлі. Якраз після цього спалаху активності начебто настала певна стабільність – Сімоне Кампеделлі попрямував до перемоги, яка дозволила б йому стати новим лідером першості… Однак все вирішилося на фінальній спецділянці, Testico – Colle D’Oggia довжиною 34,45 км, де погода влаштувала всім учасникам насправді веселе життя – якщо на старті допа було сонячно, то ближче до середини дистанції пішов дрібний дощ. Саме в цей момент і за таких умов Крейг Брін стрімко атакував, привіз лідерові Сімоне Кампеделлі чверть хвилини і святкував перемогу! Здається, гонка на асфальті під дощем дуже сильно нагадала Крейгу його рідну Ірландію, де він в цьому році вже встиг виграти дві гонки. Таким чином, вперше за багато років іноземець виграв етап в чемпіонаті Італії – востаннє подібне сталося аж у 2010 році, коли Ян Копецкі здобув дві перемоги і став третім за підсумками сезону… А зараз в загальному заліку справжня інтрига – адже три лідери (Бассо, Кампеделлі, Брін ) йдуть в інтервалі 2 очки!