Ідеальна прелюдія до супер-фіналу

Існувала певна ймовірність, що вже в Йорданії стануть відомі володарі вищих титулів у всіх заліках FIA World Cup for Cross-Country Bajas – тобто від абсолюту до категорії Т3 (малі багі SSV/UTV). Почасти так і сталося – латвієць Алдыс Вілцанс взагалі не поїхав на Jordan Baja, але все одно вже достроково став тріумфатором серії в «серійній» групі Т2. Все вирішилося в той момент, коли його головний (і єдиний) суперник, румун Клаудіу Барбу, так і не зміг проїхати жодної спецділянки повністю і зійшов у фінальний день – у підсумку, Вілцанс зберіг нинішні 43 очка відриву, остаточно став недосяжним для всіх і може вже зараз святкувати свій титул. У заліку Т3 результат боротьби за титул теж не викликає сумнівів – Федір Воробьйов здобув уже третю поспіль перемогу у своїй категорії (четверту в сезоні) і на 22 очки випереджає італійця Мікеле Чінотто, чиї шанси на титул остаточно стали зовсім мізерними (потрібно неодмінно вигравати фінальний раунд в Португалії, а другою обов’язковою умовою є схід Воробьйова або його фініш не вище дев’ятого місця у своєму дивізіоні).

Зате боротьба в абсолютному заліку Кубка світу стала справжнім святом для уболівальників, яких вже через місяць буде чекати насправді фантастична битва на фінальному Baja Portalegre 500 – адже на вищий титул досі претендують три екіпажі! Перемогу святкував поляк Якуб Пшигоньскі, який виграв два допи з чотирьох, на другу позицію з певними труднощами пробився аргентинець Орландо Терранова (став лідером на першій же великій спецділянці, але на СД3 його помітно пригальмували проблеми з навігаційним обладнанням). Третім фінішував Володимир Васільєв, що дозволило йому залишитися лідером Кубка світу, але від усієї його попередньої переваги майже нічого не залишилося – на його рахунку 112 очок, а обидва переслідувачі вже наступають на п’яти (111 очок у Терранови та 109 у Пшигоньского). Таким чином, в Португалії ні у кого з трійки претендентів вже не буде можливості «відсидітися на зручній позиції, доїхати та завоювати титул». Все дуже просто – хто на фінальному раунді приїде в Топ-3 попереду своїх суперників, той і стає чемпіоном!