Гравійне життя в Іспанії та Італії (ВІДЕО)

Цієї весни своєрідним ралійним центром Європи стали південні регіони – перш за все, це Італія з Іспанією, де вже поступово набирають темп національні чемпіонати та серії на всіх видах покриття. Плюс відзначилася ще Хорватія, яка минулого тижня успішно прийняла у себе раунд WRC… Зараз майже всі змагання на Піренеях і Апеннінах за останній тиждень розглядаються в першу чергу як прелюдія до травневого раунду чемпіонату світу в Португалії – наскільки успішно регіони долають нинішні коронавірусні обмеження, кого з місцевих учасників можна чекати на майбутньому Vodafone Rally de Portugal… Наприклад, всього лиш пару днів тому нарешті стали відомі деякі подробиці майбутньої програми виступів Хосе Марії Лопеса, який у 2019-2020 роках регулярно вигравав по два національних чемпіонати Іспанії (асфальтовий і Súper Campeonato) – зараз 25-річний юніор нарешті переходить на міжнародну арену та планує старти в WRC-3 (перший виступ якраз у Португалії). Найбільше в цій новині всього заінтригував той факт, що Лопес стрімко попрощався з PSA (шість років виступів на техніці марок Peugeot і Citroen) і зараз готується до стартів за кермом Skoda Fabia Rally2 evo.

У минулі вихідні в Іспанії відбувся другий раунд Súper Campeonato de España de Rally – гравійне Rallye Tierras Altas de Lorca, яке зібрало на старті не тільки регулярних учасників суперчемпіонату, а ще й кілька цікавих гостьових екіпажів. У центрі уваги миттєво опинився Нассер Аль-Аттія, який за останній рік вже не раз з’являвся на окремих європейських ралі – катарський ветеран на старті трохи забарився (лише третій час на СД1), але негайно перехопив ініціативу, на фінальному допі вирвався на перше місце та святкував перемогу в абсолюті (завдяки цьому успіху Нассер став лідером національної серії Copa de España de Rallyes de Tierra)! У заліку Súper Campeonato ж найбільше вразили підсумки протистояння двох нинішніх лідерів першості – всупереч очікуванням більшості глядачів, набагато досвідченіший Хосе Антоніо Суарес повністю програв на гравії дуель з Яном Солансом, новачком Citroen Rally Team. Суарес жодного разу не зміг виграти у Соланса на спецділянках і на фініші програв йому півхвилини! У підсумку 23-річний юніор Ян Соланс здобув свою першу перемогу на вищому національному рівні, завдяки чому вийшов на позицію лідера в Súper Campeonato.

Паралельно в Італії стартував місцевий гравійний чемпіонат – перший раунд, Rally Adriatico, теж відвідали кілька цікавих екіпажів… По-перше, нарешті стартувала основна програма індійської шинної компанії MRF Tyres – в її кольорах виступили Паоло Андреуччі (всупереч очікуванням, він з’явився за кермом Skoda Fabia Rally2 evo, а не Citroen C3 Rally2, як планувалося раніше) і Сімоне Кампеделлі (той все ще чекає на початок своїх виступів у чемпіонаті Європи). По-друге, з’явився Умберто Скандола, який розпочав свою підготовку до майбутніх стартів в ERC. По-третє, свій сезон в гравійному чемпіонаті Італії почав 18-річний болівієць Бруно Буласія… Підсумки ралі над Адріатикою вийшли дуже різноманітними – наприклад, вже на першому допі несподівано вибув Андреуччі, чию Skoda на повній швидкості буквально «катапультувало» кудись убік та перекинуло через дах. Успішно стартував болівійський юніор Буласія, який відразу увірвався в трійку лідерів – але на СД5 він потрапив в аварію… Зате Скандола після чотирьох місяців перерви швидко відновив форму і почав свій сезон зі перемоги – виграв п’ять спецділянок зі дев’яти та спокійно лідирував зі старту до фінішу.