Формальності та драми (ВІДЕО)

Більшість національних чемпіонатів у Європі вже встигли фінішувати, але деякі все ж таки зуміли дотягнути мінімум до кінця листопада – наприклад, нещодавнє Rally Islas Canarias (фінальний раунд ERC) було також дванадцятим етапом Super Campeonato de España de Rally. На особливу інтригу від канарського ралі мало хто розраховував – Хосе Антоніо Суарес вже давно достроково став чемпіоном і спокійно пропускає кінцівку сезону, тож залишалося лише визначити другого та третього призерів першості з трьох претендентів (Ян Соланс, Іван Арес, Сурхайєн Пернія). Щоправда, у сутичку цього тріо активно втрутилися два нерегулярні учасники – Ефрен Льярена та уродженець Канарських островів Енріке Крус на Rally Islas Canarias забрали собі два перших місця у національному заліку змагання. У підсумку Іван Арес фінішував лише третім та остаточно програв битву за «срібло» – віце-чемпіоном достроково став Ян Соланс. Тепер залишилося з’ясувати, кому дістанеться «бронза», причому Арес навіть має певний шанс випасти за межі Топ-3 – правда, для цього Сурхайєну Пернії треба через тиждень на гравійному Rallye Reino de León набрати мінімум 33 очки з 38.

На тлі феєричної битви на Канарах за титул віце-чемпіона Європи якось загубився дійсно драматичний фінал чемпіонату Великої Британії – на північноірландському Modern Tyres Ulster Rally Метт Едвардс і Осіан Прайс запекло з’ясовували між собою, кому в підсумку дістанеться титул. Едвардсу потрібна була лише перемога – навіть фініш на другій позиції в Ольстері ставав для нього поразкою в чемпіонаті. Прайса влаштовував будь-який результат його суперника, окрім першого місця – тобто у випадку рівної жорсткої боротьби Осіану теж доведеться битися за перемогу. До цього можна додати дуже щільний графік ольстерського ралі – протягом восьми годин учасникам необхідно подолати дев’ять допів та 150 км бойової дистанції. І битва Едвардса з Прайсом склалася дуже напружено – протягом семи спецділянок вони чотири рази змінювали один одного на позиції лідера… Але фінал їх протистояння вийшов досить несподіваним – на передостанньому допі Прайс вилетів із траси та приземлився на дах. У підсумку Едвардс примудрився стати чемпіоном і володарем нового національного рекорду – йому вдалося тричі поспіль виграти чемпіонат Великобританії (2018, 2019, 2021)!

Rally Islas Canarias (національний залік)