Фестиваль на острові (ВІДЕО)

Попри всі численні проблеми 2020 року (втрата всієї зимової частини сезону, потім коронавірусний удар по календарю), ралійний чемпіонат Естонії зумів зберегти головну традицію – як і в минулі роки, фінальний етап відбувся в жовтні на острові Сааремаа. Навіть той факт, що Латвія два тижні тому відмовилася від проведення свого фіналу в рамках Saaremaa Rally, склад учасників острівного ралі все одно справляв враження – все ж 113 екіпажів на старті, присутня техніка в діапазоні від Ford Fiesta WRC останнього покоління до вантажівок ГАЗ-51… Звичайно, зовсім недавно на Saaremaa Rally можна було побачити й по 150-170 екіпажів, але за нинішніх умов присутність на змаганні понад сотні учасників – дійсно чудовий показник! Треба визнати, неодноразові «перебудови» календаря (плюс стрімка і досить несподівана поява Rally Estonia у WRC) дали незвичайний ефект – чемпіонат Естонії цього року складався одночасно з трьох (в абсолюті та національних групах від EMV4 до EMV8) та п’яти (в групах EMV2 та EMV3 для техніки з чинною міжнародною омологацією) раундів.

Кілька тижнів тому кружляли чутки, що після аварії на Rally Estonia (в якій був серйозно пошкоджений Ford Fiesta WRC) чемпіон Георг Гросс не зможе виступити на Сааремаа, але опублікований перелік учасників відразу спростував подібні плітки… Так що з приводу головного фаворита змагання сумнівів майже не було – Гросс виграв сім допів зі дев’яти, здобув п’яту перемогу на Saaremaa Rally (тепер за цим показником Георг ділить абсолютний рекорд з Іваром Райдамом) і успішно захистив свій торішній титул. Набагато цікавіші події відбувалися за його спиною, де мінімум три екіпажі ділили решту місць на подіумі чемпіонату… Егон Каур на Ford Fiesta Proto досить спокійно фінішував третім і здобув титул віце-чемпіона Естонії в абсолюті. Однак найбільше вражає, з якою швидкістю Георг Ліннамяе (третій рік виступає з українським штурманом Володимиром Корсею) опановує свій VW Polo GTI R5. Його атака на фінальному етапі принесла цілу купу успіхів – друге місце в абсолюті й перемога в заліку EMV2 на Saaremaa Rally дозволили йому завершити сезон з двома «бронзами», в абсолюті та в EMV2. Отже, в естонських ралі маємо ще одного серйозного гравця…

У міжнародному монопривідному дивізіоні EMV3 ніхто не міг щось протиставити Роберту Вірвесу на Ford Fiesta Rally4 – навіть хвилина штрафу не завадила йому відсвяткувати п’яту поспіль перемогу в цьому заліку та набрати 173 очки зі 175 можливих. До цього можна ще додати повний тріумф Роберта в Estonian Junior Challenge, де на його рахунку п’ять перемог на п’яти етапах, 36 виграних допів зі 41, а також 216 очок з 221 можливого! Таким чином, Вірвес в моноприводі вже виграв усе можливе на національному рівні як в Естонії, так і в Латвії. Може, наступного року побачимо його з великою програмою стартів в ERC3 Junior чи J-WRC? Тим більше у вересні він на Rally Estonia завоював подіум в заліку Junior WRC – тільки прокол завадив йому поборотися за перемогу на етапі… З інших подій на Saaremaa Rally можна ще відзначити яскраву битву в дивізіоні EMV4 (техніка N4 і всі варіанти на її основі), де Ранно Бундсен стрімко відіграв 20 очок відставання від латвійця Едгарса Балодіса й завоював титул (протягом ралі рахунок в їхньому протистоянні змінився з 35:55 на 70:68). Плюс поляк Міколай Кемпа прорвався з восьмого місця до «бронзи» за підсумками сезону!