ERC: чекаємо команду Льоба?

Завжди було цікаво спостерігати за тим, як команда Sébastien Loeb Racing, чиїми співвласниками є Себастьян Льоб та Домінік Хайнтц, реалізує свої спортивні програми. Здавалося б, з такою назвою (все ж дев’ятиразовий чемпіон світу з ралі) їй пряма дорога в ралі, але все одно її основним напрямком діяльності досі залишаються шосейно-кільцеві перегони – від змагань категорії GT (на кшталт FIA GT Series, Porsche Carrera Cup) до різних турінгових серій (WTCC, WTCR)… Плюс трохи ралі-кросу. Звичайно, без участі в ралі теж не обходиться, але в цьому напрямку процес йде не дуже швидко – спочатку виступи в монокубку Peubeot Volant (зараз 208 Rally Cup), потім почали розгортати програми в національних чемпіонатах. Були також окремі та чималі успіхи – наприклад, Квентін Джордано на Skoda Fabia R5 у 2017 році став другим призером асфальтового чемпіонату Франції. Але все ж важко було сказати, що ралі дійсно є пріоритетним напрямком для Sébastien Loeb Racing…

Втім, зараз начебто намічається спроба прориву на велику міжнародну ралійну арену – поки ще рано говорити про регулярні виступи в WRC-2 та/або WRC-3, але тема серйозної програми виступів у ERC вже була піднята. Принаймні, на минулому тижні в Sébastien Loeb Racing повідомили, що хотіли б розширити свою ралійну програму у 2020 році – виступи в чемпіонаті Європи здаються найбільш оптимальним варіантом. За словами технічного директора Жана-Філіпа Ніколао, команді було б цікаво відразу виступити в основній категорії – тобто в абсолютносм заліку, з технікою вищого регіонального класу R5. Поки залишається відкритим питання, хто з пілотів міг би захищати кольори Sébastien Loeb Racing в ERC. Поки що основний варіант – 26-річний бельгієць Вільям Вагнер, який у складі ельзаської команди на Volkswagen Polo GTI R5 в минулому році став четвертим в асфальтовому чемпіонаті Франції (п’ять фінішів в Топ-5, з них один на подіумі). Хоча теоретично Sébastien Loeb Racing цілком могла б заявитися також в ERC3 Junior (вік до 27 років, техніка категорії R2) – з 23-річним французом Антоні Фотіа, який в минулому році фінішував п’ятим у заліку 208 Rally Cup.