Дві грані однієї гонки (ВІДЕО)

Так склалося, що кілька днів тому в Новій Зеландії «зустрілися» два чемпіонати, які перебувають в абсолютно різному стані… Місцева національна першість вже встигла стати безумовним лідером тихоокеанського регіону і активно поповнює свій технічний парк автомобілями нової міжнародно-регіональної категорії AP4. А ось FIA Asia-Pacific Rally Championship поки що стрімко котиться під укіс – на стартовому етапі серії, Rally of Whangarei, в заліку APRC заявилися чотири екіпажі (два на AP4, по одному на R5 і N4). А до фінішу дісталися лише два – японця Юї Суміями (Skoda Fabia R5) і італійця Фабіо Фрізьєро (Peugeot 208 AP4). Слід відзначити той факт, що в абсолютному заліку гонки Суміяма став тільки одинадцятим і програв переможцю майже 20 хвилин! За великим рахунком, зараз в азіатсько-тихоокеанському чемпіонаті вся надія лише на те, що за пару-трійку місяців підключиться фірмова команда Proton з абсолютно новим автомобілем Proton Iriz R5.

Ось чемпіонат Нової Зеландії стає все цікавішим і цікавішим, навіть незважаючи на колосальну перевагу Хейдена Паддона, який цього року вирішив як слід побешкетувати на рідних трасах – зараз заводський пілот Hyundai Motorsport за кермом прототипу Hyundai i20 AP4+ легко здобув другу перемогу поспіль і здобув в двох гонках максимально можливі 88 очок. Найбільше ж вразили дві речі під час гонки… По-перше, Паддон на сім з половиною хвилин випередив найближчого суперника! По-друге, бойова дистанція International Rally of Whangarei налічує майже 280 км допів за два з половиною дні – фактично, це вже готовий етап WRC, досить тільки додати ще один гоночний день і отримати 330-350 км. Є ще один цікавий факт – в новозеландський чемпіонат вирішив перебратися Натан Куїнн, минулорічний чемпіон Австралії, причому він пересів на Ford Fiesta R5 (раніше він виступав на модернізованому Mitsubishi Lancer Evo на базі класу N4). За словами Куїнна, чемпіонат Нової Зеландії зараз за своїм технічним рівнем значно перевершує австралійський і є цікавішим.