«Дакар»-2020, вантажівки: «синьо-червоний» подіум

Цього року «Дакар» у вантажному заліку фактично перетворився на арену лише для однієї команди – екіпажі KAMAZ-master в підсумку виграли одинадцять етапів з дванадцяти, п’ять разів зробили хет-трик, завдяки чому здобули два перших і четверте місця в загальному заліку. Колосальна в усіх відношеннях перевага, яка в підсумку дозволила «синім» здобути вже сімнадцяту перемогу на «Дакарах» (на другому місці перебуває Tatra з її шістьма перемогами часів легендарного Карела Лопрайса) – цей рекорд дійсно можна вважати «вічним». Хоча б тому, що ніхто з основних виробників вантажних автомобілів не планує в найближчому майбутньому створення власних великих заводських команд (з відповідними технічними та фінансовими можливостями) – тобто будуть спиратися в основному на приватні команди на кшталт Team de Rooy, Riwald Dakar Team, Mammoet Rallysport або InstaForex Loprais Team. Таким чином, єдиним більш-менш реальним суперником для «синіх» залишається тільки білоруський MAZ-SPORTauto, який вже став «номером 2» у цій категорії.

Нема нічого дивного в тому, що в цьому році подіум у вантажному заліку став «синьо-червоним» – компанію двом камазівським екіпажам склав Сергій Вязовіч на MAZ 6440RR (дебют для нового капотного прототипу став насправді успішним). Щось подібне вже було два роки тому, з тією лише відмінністю, що тоді Вязовіч на подіумі «вклинився» між екіпажами Едуарда Ніколаєва та Айрата Мардєєва. Плюс у складі MAZ-SPORTauto зараз є 27-річний Олексій Вішневскій, який з кожним роком покращує свої результати на «Дакарі» – від 21-ї позиції в 2017 році до восьмого місця, завойованого сьогодні (до цього можна ще додати його фініш другим на фінальному етапі). У неофіційній категорії «приватників» найкращим став чеський екіпаж Мартіна Маціка з Big Shock Racing, який на Iveco Powerstar фінішував п’ятим. Нагадав про себе і Team de Rooy – новобранець команди Янус ван Кастерен завершив марафон на шостій позиції (перший в кар’єрі фініш на «Дакарі») і тричі на етапах показував часи в Топ-5. Окремою подією став той факт, що нідерландець Герт Хузінк (Riwald Dakar Team) на експериментальному прототипі Renault C460 Hybrid спромігся подолати всю дистанцію «Дакара».

Вантажівки, день 12 (Хараз – Кіддія, СД 167 км)