«Дакар»-2020, вантажівки, день 10: гра в одні ворота

Інтрига в вантажному заліку зараз вбита трохи менше ніж повністю – сьогодні всі чотири екіпажі команди-фаворита (тобто KAMAZ-master) дружно прибули на фініш спецділянки в Топ-5, причому дуже тісною групою. Переможець етапу Антон Шібалов тільки на дві з половиною хвилини випередив Андрія Каргінова, який показав на спецділянці п’ятий час. Хоча до фінішу «Дакара» -2020 ще два етапи, можна вже зайнятися деякими статистичними підрахунками… Наприклад, протягом десяти етапів камазівці встигли здобути дев’ять перемог (один раз їх зміг переграти Сергій Вязовіч на MAZ 6440RR), зробити чотири хет-трики й два дублі – в сумі, вони 23 рази фінішували в трійці кращих на спецділянках (п’ять таких фінішів у Сергія Вязовіча плюс по одному у нідерландця Януса ван Кастерена та чеха Алеша Лопрайса). На додачу до цього можна ще додати той факт, що лідер вантажного заліку Андрій Каргінов зі своїм часом був би десятим в заліку автомобілів.

Одна цікава особливість нинішнього етапу – майже у всіх основних категоріях «Дакара» (за винятком хіба що мотозаліку) одному з лідерів обов’язково довелося зіткнутися з величезними неприємностями, які насправді сильно зіпсували йому життя. У квадроциклістів заблукав Ігнасіо Касале і мало не втратив лідерство, в заліку автомобілів проблеми підстерегли Нассера Аль-Аттію та Стефана Петерансель (обидва сьогодні різко відстали від Карлоса Сайнса), в категорії SSV/UTV Франсіско Лопес пошкодив підвіску й відразу скотився з другого на третє місце. Вантажний залік аж ніяк не став винятком у цьому плані – тут неприємності підстерегли Сергія Вязовіча (проблеми з системою контролю тиску в шинах і заміна колеса), який втратив на старті спецділянки майже півгодини. У підсумку, білоруський екіпаж все ж зберіг третє місце в загальному заліку, але зараз його відставання від лідера склало вже понад півтори години… Але були ще й цікаві сюрпризи – Герт Хузінк на Renault C460 Hybrid йшов в одному темпі з камазівцями й став четвертим на етапі! Якщо ця експериментальна машина вже втретє потрапляє до Топ-5, іншим командам варто уважніше придивитися до цього проекту…

Вантажівки, день 10 (Хараз – Шубайта, СД 175 км)