Croatia Rally, WRC-2/WRC-3: оберти зростають

Якщо в січні багатьом вболівальникам здавалося, що в заліку WRC-2 особливої інтриги цього року не вийде (перевага Андреаса Міккельсена у швидкості та класі виглядала беззаперечною), то зараз картина вже різко змінилася… По-перше, почали стрімко підтягуватися швидкі екіпажі, які здатні без особливих труднощів ускладнити життя норвежцю – причому як з одиничними стартами (наочним прикладом став Есапекка Лаппі, який вже виграв раунд у Лапландії, а зараз шукає бюджет на нові старти), так і з різноманітними програмами (норвежець Мадс Остберг вже запланував повний сезон у WRC-2, фіну Теему Сунінену M-Sport постарається забезпечити більше стартів). По-друге, звичне співвідношення сил старанно ламає Микола Грязін, який у цьому році вже встиг не раз продемонструвати чудову швидкість та допоміг Movisport SRL вплутатися в успішну бійку з Toksport WRT у командному заліку. Крім того, на підході є ще заводська команда Hyundai Motorsport N (яка вже влітку отримає нову зброю під назвою i20 N Rally2) на чолі з Олівером Сольбергом, компанію якому повинні скласти Ярі Хуттунен (в його програмі ще шість стартів) і Оле Хрістіан Вейбю.

Хорватські події наочно продемонстрували, що Андреаса Міккельсена не варто заздалегідь записувати в нові чемпіони WRC-2 – норвежець у перший день змагання пошкодив підвіску, втратив майже 40 хвилин і зміг фінішувати п’ятим (причому не без «допомоги» суперників, які «подарували» йому дві позиції). У підсумку Міккельсен вже на старті сезону встиг стрімко використати три з максимально можливих семи залікових стартів (Микола Грязін поки використав два старти, Мадс Остберг лише один) – зараз Андреас хоч і лідирує в чемпіонаті з чималим відривом, але права на помилку в нього майже не залишилося… У Грязіна, який в Хорватії виграв більше всіх спецділянок, був чудовий шанс пробитися на друге місце в загальному заліку WRC-2, але все перекреслила його аварія з «падінням» на дах на передостанній спецділянці. Чи вдасться йому найближчим часом надолужити такі очкові втрати на Croatia Rally, невідомо – але створити максимум турбот для Міккельсена й Остберга на майбутніх етапах Грязін зможе… Плюс є ще такий «джокер», як фін Теему Сунінен – його виходи «на заміну» Адрієну Фурмо майже завжди додаватимуть чималу порцію непередбачуваності.

У «клієнтській» категорії WRC-3 нарешті почала поступово формуватися група основних фаворитів у боротьбі за титул… По-перше, це мінімум два французьких екіпажі на Citroen C3 Rally2 – Йоана Росселя (цього року для нього поки заплановані тільки чотири старти за підтримки національної федерації, але не виключений варіант, що цю програму постараються розширити до 6-7 етапів) і Ніколя Кьямена (планує провести повний сезон з шести-семи стартів у WRC-3). По-друге, Каєтан Каєтановіч вже оголосив, що боротиметься за титул і встиг зробити перший крок в цьому напрямку – здобув перемогу на недавньому Croatia Rally. По-третє, на подіум за підсумками сезону націлився також фін Еміль Ліндхольм, який отримав місце в Toksport WRT – після прикрої невдачі в Лапландії (лідирував у заліку WRC-3, але потрапив в аварію на СД5) він взяв реванш у Хорватії, де завоював друге місце (відмінний результат для скандинава на асфальті). Перелік претендентів на призові місця за підсумками сезону навряд чи обмежиться цим квартетом – у цю битву можуть втрутитися ще мінімум такі гравці, як британець Кріс Інгрем або естонець Егон Каур (на його рахунку два подіуми у двох стартах у WRC-3)…

Croatia Rally (залік WRC-2)
1. Остберг/Еріксен (N, Citroen C3 Rally2) 3:01.23,7
2. Сунінен/Марккула (FIN, Ford Fiesta Rally2) +28,5
3. Буласія/Дер-Оганессян (BOL/RA, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.02,7
4. Браццолі/Бароне (I, Skoda Fabia R5) +29.10,3
5. Міккельсен/Флоене (N, Skoda Fabia Rally2 evo) +39.42,2

Залік WRC-2, пілоти (після трьох етапів)
1. Міккельсен (N) – 68 (3 старти)
2. Буласія (BOL) – 33 (2 старти)
3. Лаппі (FIN) – 29 (1 старт)
4. Остберг (N) – 27 (1 старт)
5. Фурмо (F) – 25 (2 старти)

Залік WRC-2, команди (після трьох етапів)
1. Toksport WRT – 100
2. Movisport SRL – 85
3. M-Sport Ford WRT – 43

Croatia Rally (залік WRC-3)
1. Каєтановіч/Щепаняк (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) 3:03.23,8
2. Ліндхольм/Корхонен (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.14,6
3. Россель/Коріа (F, Citroen C3 Rally2) +2.41,4
4. Кьямен/Рош (F, Citroen C3 Rally2) +3.04,6
5. Інгрем/Уітток (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +4.24,4
6. Сальдівар/Дель Барріо (PY/E, Skoda Fabia Rally2 evo) +11.04,9

Залік WRC-3 (після трьох етапів)
1. Россель (F) – 48 (2 старти)
2. Кьямен (F) – 36 (2 старти)
3-4. Асунмаа (FIN) – 28 (1 старт)
3-4. Каєтановіч (PL) – 28 (1 старт)
5. Каур (EE) – 23 (1 старт)
6. Бонато (F) – 22 (1 старт)

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Citroen, Toksport WRT, Twitter (@Kajto_pl)

27-04-2021 21952
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца