Чеські та словацькі мотиви в Польщі (ВІДЕО)

Ралійний чемпіонат Польщі зараз регулярно приносить чимало цікавих новин – то через низку перенесень етапів відкриття сезону 2021 року відбулося в Литві на червневому Rally Žemaitija, то на ювілейному Rajd Polski запропонували маршрут зі фіналом у Варшаві… Зараз настала черга четвертого раунду першості, Rajd Rzeszowski, яке в останні роки вже стало «Ралі номер 2» у Польщі – спільний етап польського та словацького чемпіонатів, 150 км бойової дистанції, сім з половиною десятків екіпажів на старті (з них 16 на R5/Rally2 і 3 на нових Rally3)… Гостей було зовсім небагато, переважно словаки, але все одно можна було побачити кілька цікавих імен – чеський юніор Ерік Цайс (Ford Fiesta Rally2), латвієць Мартіньш Сескс на Ford Fiesta Rally4 (підготовка до ключового етапу Junior WRC в Бельгії). Окремою подією повинна була стати поява фіна Теему Асунмаа на Skoda Fabia Rally2-Kit литовської підготовки – це був лише другий бойовий старт нової машини (після липневого дебюту з українцем Сергієм Потійком на литовському Gravel Fest Rally). Правда, оцінити її швидкість на асфальті не вдалося – вже на першому допі Асунмаа потрапив в аварію та завершив виступ…

Тим часом на трасах під Жешувом відразу визначилися два явних лідери – поляк Міколай Марчик і чех Ерік Цайс, які майже на дві хвилини відірвалися від всіх інших. Результат цієї битви вирішили дві стрімкі атаки Цайса в п’ятницю, коли чех на СД4 і СД6 виграв у польського опонента відповідно 12 і 18 секунд – відіграти таку фору Марчику вже не вдалося. Цікаво, що для Еріка Цайса це була перша перемога в абсолюті на такому рівні – раніше він вигравав тільки невеликі ралі-спринти (від 40 до 70 км СД) у Чехії, Польщі, Італії… Зате у Марчика є свій чималий привід для радості – адже він продовжує старанно збільшувати перевагу в загальному заліку чемпіонату Польщі та вже на 64 очки випереджає Томаша Касперчика (147 очок проти 83)! Цікаво, що жешувське ралі поставило крапку в чемпіонаті Словаччини – поляк Гжегош Гжиб здобув 60 очок за свою подвійну перемогу (кожен день Rajd Rzeszowski вважався окремим етапом словацької першості) та завоював свій шостий титул чемпіона Словаччини! Отже, вже в серпні офіційно визначився перший національний чемпіон в європейських ралі 2021 року. Звичайно, можна ще згадати Сімона Вагнера, який ще тижнем раніше став недосяжним у чемпіонаті Австрії, але там все ще не затверджені результати стартового етапу…