Чеське тренування перед Корсікою (ВІДЕО)

Стартовий чемпіонат Чехії взагалі нічим не здивував – коли на місцевих трасах з’являється Ян Копецкі за кермом заводської Skoda Fabia R5, вся інтрига миттєво зводиться до того, хто ж займе другу і третю сходинки подіуму. Якщо щось дійсно зацікавило у минулі вихідні, так це поява другого екіпажу у складі Skoda Motorsport – норвежець Оле Хрістіан Вейбю стартував на Valašská Rally, щоб належним чином підготуватися до асфальтовому етапу WRC-2 на Корсиці за півтора тижні (де, до речі, знову виступить в одній «зв’язці» з Копецкі). Хід подій передбачити було зовсім нескладно – Ян Копецкі виграв всі спецділянки і здобув чергову перемогу. До речі, Гонза не програв жодного старту на чеських трасах з літа 2014 року – у нього вже 18 перемог поспіль. Все йшло до того, що Skoda Motorsport зробить переможний дубль, але на фінальній спецділянці Вейбю розвернуло і норвежець «поїхав» на третю позицію, пропустивши вперед ще одного чеського ветерана, Вацлава Пеха (Ford Fiesta R5).

Сумно, але факт є факт – в чеських ралі досі зберігається якийсь безнадійно «заморожений» стан, коли пілоти нових поколінь ніяк не можуть «посунути» стару гвардію (в першу чергу, Яна Копецькі і Вацлава Пеха)… Свого часу вболівальники і оглядачі чимало надій покладали на Павла Валоушека, Яна Черни, Мирослава Якеша, але особливого ефекту так і не вийшло. Валоушек одного разу став чемпіоном Чехії (ще в 2010 році), але потім «загальмував»; Черни останнім часом двічі ставав призером національного чемпіонату в абсолюті (срібло і бронза за підсумками сезону, не вигравши при цьому жодного етапу), але на міжнародній арені не надто порадував; Якеш швидко «спалахнув», навіть став віце-чемпіоном Чехії в 2014 році – і швидко «згас». У цій ситуації доведеться розраховувати на кого-то зі сторони, щоб зовсім нудно не стало – наприклад, на Олексія Лук’янюка, який повинен незабаром прийти в чемпіонат Чехії з командою ROKO airplanes Racing.