Балтійський фінал на острові (ВІДЕО)

Отже, національні ралійні чемпіонати в країнах Балтії нарешті фінішували – тиждень тому свій великий сезон закрила Литва, зараз прийшла черга Естонії, де 11-12 жовтня відбулося відоме острівне Saaremaa Rally. На жаль, фінальний етап естонської першості вийшов не настільки ефектним і непередбачуваним, як рік тому – попри те, що на вищий титул в абсолюті претендували три екіпажі, на Сааремаа з’явився лише один з них. Низка невідкладних питань зробила неможливим виступ Валерія Горбаня (чемпіона Латвії та Естонії 2018 року) у дати проведення Saaremaa Rally. А 18-річного Олівера Сольберга, який все ж подав заявку й навіть отримав перший стартовий номер, зупинили непрості проблеми з логістикою – за два тижні необхідно було подолати маршрут Великобританія-Естонія-США… Хоча в декого може виникнути питання, чому не було спроби вдатися, наприклад, до оренди вільної техніки, якщо не встигали за тиждень перекинути VW Polo GTI R5 з Уельсу на Сааремаа. В принципі, у Олівера був чудовий шанс стати чемпіоном навіть за кермом техніки R2 (йому вистачило б фінішу в Топ-30).

У підсумку, з усіх претендентів залишився тільки естонець Георг Гросс на екс-заводському Ford Fiesta WRC – щоб стати чемпіоном, йому необхідно було уникнути проблем та виграти Saaremaa Rally. З чим він й впорався на відмінно – повністю реалізував свою перевагу в техніці і потужності, виграв всі без винятку спецділянки й досить легко здобув перемогу (чотири тріумфи на Сааремаа, більше тільки у Івара Райдама з його п’ятьма перемогами). Таким чином, естонці після торішньої поразки від українця Валерія Горбаня знову повернули собі вищий ралійний титул. Якщо ж абстрагуватися від такого незвичайного завершення боротьби за титул чемпіона Естонії, то на Saaremaa Rally можна було побачити деякі цікаві події… Наприклад, Рауль Йєетс вивів на старт новісіньку Skoda Fabia R5 evo (прем’єра цього автомобіля в країнах Балтії) та фінішував третім. Але все ж найбільше уваги привернув виступ Роланда Поома (учасника J-WRC), який на Сааремаа дебютував на техніці R5, причому дуже успішно – за кермом Ford Fiesta R5 він став другим! Що на нього чекає в 2020 році?