Австралія: ще один титул Еванса (ВІДЕО)

Вічний мінус суміщення міжнародних і національних змагань в одному ралі (наприклад, коли гонка є етапом як WRC, так і місцевого чемпіонату) – якась чимала частина подій неодмінно опиниться в глибокій тіні… Щось схоже вже було в жовтні, коли Wales Rally GB закривало сезон в британському чемпіонаті – майже все, що відбувалося в національному заліку, миттєво випало з поля зору глядачів та ЗМІ. І тільки через пару днів після фінішу валлійського ралі нарешті вдалося якось зорієнтуватися в остаточних підсумках чемпіонату Великобританії (правда, цьому гальмуванню сильно «допомогло» помітне падіння рівня боротьби в British Rally Championship). Зараз щось подібне сталося вже в чемпіонаті Австралії – адже трилер в битві за вищий світовий титул за участю Себастьяна Ож’є, Тьєррі Ньовілля і Отта Тянака всерйоз і надовго відвернув увагу від подій в національному заліку, де були присутні відразу чотири претенденти на корону (Елі Еванс, Гаррі Бейтс, Стів Гленні та Моллі Тейлор). А там дійсно вистачало непростих і навіть дуже драматичних подій…

Беззаперечним фаворитом вважався Елі Еванс – все ж розгубити перевагу в 57 очок (навіть з урахуванням того, що на Kennards Hire Rally Australia можна було здобути до 101 очка) досить складно… Але Еванс все ж постарався найкращим чином ускладнити собі життя, коли в п’ятницю після досить жорсткого приземлення на трампліні зійшов і продовжував боротьбу за допомогою Rally2. Тим часом з гри на СД2 вибула Моллі Тейлор, яка на повній швидкості знесла в повороті захисний бар’єр (великий тюк сіна) – її Subaru була просто розтрощена вщерть… Спочатку ініціативу перехопив Гаррі Бейтс (Toyota Yaris AP4), який виграв п’ятницю і взяв 20 очок за підсумками дня. Але в суботу він теж зійшов – проблеми з двигуном… Тепер все залежало від того, як виступить Еванс за допомогою Rally2 і як розіграє свою партію Стів Гленні (він вперше стартував на Skoda Fabia R5). Як показали подальші події, Гленні вичавив із ситуації все можливе – виграв два дні з трьох, виграв всю гонку плюс став дев’ятим на етапі WRC. Але і Елі Еванс не схибив – двічі став другим за підсумками дня, фінішував п’ятим. У підсумку, Елі здобув вже четвертий титул чемпіона Австралії і перший на техніці 4WD (три титули були взяті на моноприводі – два на Honda Jazz G2, один на Citroen DS3 R3T).