Австралійський тріумф R5 (ВІДЕО)

Ралійний чемпіонат Австралії за останні пару років подарував уболівальникам безліч захоплюючих подій – перш за все, яскраві баталії за чемпіонські титули в 2016 та 2017 роках, коли все вирішувалося на фінальному етапі (особливо запам’ятався сезон 2016 року, коли Моллі Тейлор стала першою в історії жінкою-пілотом, яка виграла австралійську першість). Зараз на тутешніх трасах почали відбуватися нові цікаві події – наприклад, черговий виток битви між двома основними категоріями ралійної техніки (модернізовані варіації на базі N-групових Mitsubishi і Subaru проти нового класу AP4, тихоокеанського аналога Maxi Rally). А в минулі вихідні на арені раптово з’явилися дві Skoda Fabia R5 – на Forest Rally, другому етапі чемпіонату Австралії, екіпажі Елі Еванса і Адріана Коппіна стартували на машинах, на яких в FIA APRC раніше виступали екіпажі Team MRF. Сюрприз? Не дуже, бо обслуговуванням цих машин завжди займалася австралійська Race Torque Engineering.

Безумовно, всім було страшенно цікаво дізнатися – чи зуміють суперники на техніці SuperProduction (тобто національного класу P5) і AP4 (якщо бути точним, то лідер чемпіонату Харрі Бейтс на Toyota Yaris AP4) щось протиставити Елі Евансу на Skoda Fabia R5? Чесно кажучи, в перевазі Еванса ніхто навіть не сумнівався – все ж у нього на рахунку є три титули чемпіона Австралії плюс така зброя, як напівзаводська Skoda Fabia R5. Тому підсумки Make Smoking History Forest Rally навряд чи когось здивували – Елі виграв три чверті допів, набрав повний комплект очок (41) і відразу вийшов на перше місце в загальному заліку чемпіонату Австралії. Тим часом Харрі Бейтс намагався якось боротися з Евансом, але зі змінним успіхом – в перший день виграв два прологу, але потім поклав свій Yaris AP4 на бік, після цього виграв ще дві спецділянки і став другим за підсумками фінального дня (з відставанням 45 секунд від переможця). Цікаво, Елі Еванс на решті етапів продовжить виступи за кермом Skoda Fabia R5 (тоді результат чемпіонату можна вважати відомим заздалегідь) чи все ж повернеться на Mini AP4?