Тріумфи мотогонщиків в Монці (ВІДЕО)

Якщо говорити відверто, результати чергового Monza Rally Show не надто здивували – Валентіно Россі, який вже багато років є зіркою MotoGP, дуже швидко опанував свою нову зброю, 380-сильний Ford Fiesta WRC у версії 2017 року. І результат не змусив себе чекати – італієць впевнено виграв всі дев’ять допів і більш ніж на хвилину відірвався від фіна Теему Сунінена, який пілотував заводський Ford Fiesta WRC (правда, вперше стартував з новим штурманом)! Таким чином, Валентіно Россі в 15 стартах на Monza Rally Show записав на свій рахунок вже сім перемог плюс сім подіумів – лише одного разу, в 2003 році, він не фінішував в Топ-3 (сьоме місце на Toyota Corolla WRC). Цікаво, що всі чотири WRC останнього покоління дружно взяли чотири перших місця – все ж на великій кільцевій трасі перевага в потужності відчувається досить сильно… У заліку R5 майже вся увага була зосереджена на екіпажі 28-річного Алессандро Ре, який вивів на старт Volkswagen Polo GTI R5 – італійська прем’єра німецької машини виявилася успішною і принесла друге місце в класі!

Як завжди, окремою і особливою подією ралійного фестивалю в Монці стали заїзди в рамках Monza Masters’ Show – парні гонки, які відбуваются на короткому повільному треку, «намальованому» на стартовій прямій кільцевої траси. І якщо в великому триденному Monza Rally Show з бойовою дистанцією 140-160 км можна вести тривалу боротьбу і часом навіть виправити якісь похибки на трасі, то в заїздах за кубковою системою права на помилку вже немає – часом вистачить простого легкого торкання бар’єру, щоб втратити півсекунди і негайно програти дуель… Центральною подією, звичайно, стали битви в двох вищих категоріях, де гору взяли мотоциклісти – Валентіно Россі (шосейно-кільцеві мотогонки) впевнено виграв у Теему Сунінена в заліку WRC Plus (автомобілі у версії 2017 року), а Тоні Кайролі (мотокрос) став найкращим в дивізіоні WRC 1.6 і повторив свій тріумф 2015 року. Після цього організатори запропонували всім суперфінал (4 кола), в якому зійшлися два переможці на техніці WRC різних поколінь – Россі на Ford Fiesta WRC 2017 року і Кайролі на Hyundai NG i20 WRC 2016 року. І ось тут-то з’ясувалося, що на повільній і тісній трасі надлишок потужності далеко не завжди гарантує успіх – в битві мотогонщиків гору взяв Кайролі з відривом 0,59 с, хоча спочатку лідирував Россі, який після першого кола відірвався було майже на секунду, але потім розгубив всю перевагу.