Тріумф з новою «зброєю» (ВІДЕО)

Якщо старт весняно-літньої частини сезону в чемпіонатах Латвії та Естонії негайно опинився в центрі уваги (особливо після недавньої історії з зміна регламенту в естонських ралі), то в Литві ця подія ледь не загубилася – тим більше, Rally Žemaitija в Кельме проходило в ті ж дні, що і естонське Grossi Toidukaubad Viru Ralli в Віру, де почалася «війна рестрикторів». Між іншим, на литовському ралі було на кого подивитися – чотири R5 (причому на трьох з них стартували місцеві екіпажі), з’явився поляк Арон Домжала, який після переходу в ралі-рейди вже два роки не виступав в класичних ралі… Плюс є такий неповторний пілот, як Яніс Воробьйовс, який вирішив знову стартувати за кермом задньопривідного BMW M3 E36 – саме на цьому автомобілі він свого часу планував виступити в Україні на Rally Galicia, але в останній момент замінив його на «звичайний» Mitsubishi Lancer Evo X групи N (як з’ясувалося, баварська техніка тоді отримала пошкодження на тестах).

Якщо перед стартом Rally Žemaitija ще не було якоїсь одностайності при виборі головних фаворитів гонки (одні ставили на Бенедіктаса Ванагаса на Skoda Fabia R5, інші віддавали перевагу швидкому Гедрюсу Ноткусу на Mitsubishi Lancer Evo IX, хтось високо оцінював шанси Егідіюса Валейші на Ford Fiesta R5), то після пари перших же спецділянок наступила повна ясність… На позицію лідера відразу вирвався Вайдотас Жала, який стартував на новенькій Skoda Fabia R5, яка прибула до команди буквально пару тижнів тому – для машини це була взагалі перша в її житті гонка, а для пілота цей виступ е став дебютом на техніці R5 (крім того, гонка в Кельме стала першим спільним стартом литовсько-латвійського дуету Вайдотаса Жали і Андріса Малнієкса). Результат був просто фантастичний – Жала виграв всі без винятку допи і святкував перемогу з відривом у 2,5 хвилини (це на дистанціі в 110 км)! Відомо, що найближчим часом Вайдотас запустить серію тренувальних стартів на Skoda Fabia R5, причому не тільки в Литві. А наступного року планує невелику програму в ERC…