Тріумф Бейтса, титул Паддона (ВІДЕО)

Четвертий етап чемпіонату Австралії, Pedders Eureka Rush (змагання выдбувалися в штаті Вікторія), становив інтерес як мінімум з двох причин. По-перше, це ралі завершувало сезон в FIA Pacific Cup і повинне було визначити переможця цієї серії. По-друге, у австралійців був дійсно цікавий гість – адже на дорогах Вікторії (точніше, в околицях невеликого населеного пункту Бофорт) виступив новозеландець Хейден Паддон, який стартував з штурманессою Сарою Грей на Hyundai i20 R5 (автомобіль був наданий австралійською командою Walkem Motorsport). На жаль, «наліт» Паддона на сусідню країну вийшов не найвдалішим – він хоч і виграв сім спецділянок з десяти, але завершив гонку лише на третьому місці, оскільки у нього раптово розсипалася підвіска і він фінішував за допомогою Rally2. Правила FIA APRC в цьому плані дуже суворі – тут за кожен пропущений доп накладається штраф у розмірі однієї години. Напевно, у багатьох після цього епізоду виникло резонне питання – чи не краще було Паддону привезти з собою звичний і вже перевірений Hyundai i20 AP4?

Втім, навіть з трьома годинами штрафу Хейден Паддон завоював третю позицію і став переможцем Pacific Cup за підсумками сезону. Цікаво, чи збирається він вирушити в Китай, де в кінці жовтня відбудеться Rally China Longyou? Адже ця гонка повинна стати суперфіналом, який визначить чемпіона FIA APRC серед тих учасників Asia Cup і Pacific Cup, які виявлять бажання прибути на китайські траси… В австралійському національному заліку були свої події – Харрі Бейтс продовжує свій тріумфальний хід (фірмовий екіпаж Toyota Gazoo Racing Australia виграв всі чотири етапу, які вже відбулися) і лідирує з фантастичним стовідсотковим показником (284 очка з 284 можливих)! Ще одна така перемога в вересні на Adelaide Hills Rally – і Харрі достроково здобуде вищий титул. На другу позицію в загальному заліку піднявся його молодший брат Льюїс Бейтс – йому в цьому досягненні допоміг вкрай невдалий виступ Моллі Тейлор, чемпіонки Австралії 2016 року. Тепер претендентів на титул віце-чемпіона поділяють лише два очки – Льюїс веде з рахунком 178:176.

Pedders Eureka Rush (залік FIA Asia Cup)
1. Бейтс Х./МакКарті (AUS, Toyota Yaris AP4) 1:11.32,1