Трилер з «косяками» в Сілезії (ВІДЕО)

Польський чемпіонат зараз знаходиться в дуже цікавому часовому інтервалі. Якщо підходити до справи чисто формально, більше половини сезону вже позаду – в минулі вихідні в Хожуві відбувся четвертий раунд з семи, Rajd Śląska. Але відразу доводиться згадувати про такі тонкощі, як вищі коефіцієнти для окремих раундів – якщо чотири перших етапи були звичайними «одиничками», то з решти трьох гонок дві дають подвійний комплект очок. І якщо враховувати очкову цінність всіх етапів, то отримуємо зовсім інше співвідношення – позаду тільки чотири ралі, а попереду три гонки, які можуть «коштувати» як всі п’ять! Так що основні події в чемпіонаті ще попереду – багато що повинні вирішити якраз два міжнародних етапи з вищим коефіцієнтом, Rajd Rzeszowski (раунд FIA European Rally Trophy) і Rajd Polski (повернувся до ERC). Плюс як десерт треба враховувати таку деталь, що два фінальних ралі, в литовському Електренаї (DHL Rally Elektrėnai в цьому році стане спільною гонкою для Польщі і Литви) і польських Міколайках (Rajd Polski), відбудуться на гравії.

Навіть за відсутності Ярослава Колтуна (в травні взяв паузу на невизначений час) і Гжегоша Гжиба (для нього пріоритетними все одно залишаються чемпіонат Словаччини плюс окремі старти в ERC), в Хожуві вдалося зібрати непогану компанію на R5 – шість екіпажів, з яких три, а то і чотири могли претендувати на перемогу (Якуба Бжезіньського, Томаша Касперчика, Збігнєва Габрися, Міколая Марчика)… І цей квартет справдив всі очікування – майже весь час тривала дуже жорстка сутичка за лідерство, причому невелика перевага був на стороні 22-річного Марчика, який виграв чотири допи і з самого старту тримався на першій позиції. Здавалося, все йде до того, що Міколай після трьох подіумів нарешті здобуде свою першу в кар’єрі перемогу в абсолюті… Але на передостанній спецділянці все розвалилося мало не в один момент – на правому передньому колесі «зрізало» пару шпильок, екіпажу довелося доїжджати до фінішу в режимі «повзком», щоб якось завершити гонку. Майже десять хвилин втрачені, падіння з першого на вісімнадцяте місце… Прикра поразка, дуже!

Але драма Міколая Марчика напрочуд швидко забулася, оскільки фінал гонки приніс два таких скандали, які організаторам будуть згадувати ще довго. Спочатку на передостанньому допі суддя при фіксації порушення (машина зачепила ретардер) припустився помилки і вказав на зовсім інший екіпаж – Томаш Касперчик чомусь отримав 10 секунд штрафу замість Збігнєва Габрися! Тільки на фінішы ралі вдалося з’ясувати цю помилку і «передати» штраф від Касперчика до Габрися, після чого Якуб Бжезіньскі (Skoda Fabia R5) раптом з’ясував, що він вже не переможець Rajd Śląska, а лише другий призер з відставанням в 0,2 с! Пізніше один з польських оглядачів голосно дивувався, як суддя зміг переплутати темно-синій Ford Fiesta R5 Касперчика з біло-зеленою машиною Габрися?! Добив всіх інцидент на фінальному Power Stage (проходив у вигляді карусельної гонки на два кола), коли судді на старті примудрилися випустити Даріуша Полоньского (Ford Fiesta R5) точно під колеса Габрися, який летів на повній швидкості! Серйозної аварії вдалося уникнути дивом… Офіційна версія виглядала таким чином – у Габрися відмовив GPS-датчик, що показував його місце розташування, і одночасно з цим були проблеми з радіозв’язком, внаслідок чого суддя на трасі не зміг попередити про загрозу зіткнення.

Rajd Śląska
1. Касперчик/Сити (PL, Ford Fiesta R5) 1:03.22,9
2. Бжезіньскі/Коздронь (PL, Skoda Fabia R5) +0,2
3. Габрись/Натканєц (PL, Ford Fiesta R5) +1.08,3
4. Полоньскі/Сітек (PL, Ford Fiesta R5) +1.21,8
5. Биськінєвіч/Віславскі (PL, Hyundai i20 R5) +1.50,4
6. Слободзян/Даховскі (PL, Subaru Impreza WRX STI) +2.53,0

Чемпіонат Польщі (після чотирьох етапів)
1. Бжезіньскі – 105
2. Касперчик – 57
3. Гжиб – 50
4. Марчик – 42
5. Биськіневіч – 34


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Marcin Kaliszka, Maciej Niechwiadowicz

04-07-2018 2219
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца