«Тренування» для Сордо (ВІДЕО)

Старт національного чемпіонату Португалії справив насправді потужне враження – складу учасників Rallye Serras de Fafe могли б позаздрити чимало етапів ERC або навіть WRC-2. По-перше, саме в Фафі почав свій сезон 2019 року заводський пілот Hyundai Motorsport Даніель Сордо – у іспанця з’явився відмінний шанс як слід потренуватися перед майбутнім виступом на Rally Guanajuato Mexico (нехай навіть за кермом i20 R5, а не i20 Coupe WRC). По-друге, на португальських трасах з`явилися два чилійських екіпажі з WRC-2 – братів Педро і Альберто Еллерів, які тижнем раніше побували в Уельсі на стартовому раунді британської першості. По-третє, буквально приголомшила кількість автомобілів класу R5 в списку учасників – на старті в Фафі їх налічувалося аж 28 екземплярів! У цій армаді миттєво загубився самотній Mitsubishi Lancer Evo X – мабуть, саме таким чином виглядає «смерть» групи N… До всього цього можна додати ще наявність у складі Team Hyundai Portugal двох таких пілотів, як Армінду Араужу (дворазовий чемпіон P-WRC) і Бруно Магальяйнш!

Першою помітною подією став свого роду «ударний» дебют першого португальського Volkswagen Polo GTI R5 – в кваліфікації Педру Мейрелеш перекинувся за кермом цього автомобіля, а безпосередньо в гонці зійшов через пошкодження системи керування. Брати Еллери виступили приблизно в тому ж стилі, як і тиждень тому у Великобританії – до боротьби за місця на подіумі поки що не дотягували, але спокійно фінішували в Топ-10 і отримали ще сотню з гаком кілометрів бойового «накату» (дійсно дуже корисна річ перед початком основної програми виступів в WRC-2). З приводу того, хто ж стане переможцем цього ралі, сумнівів не було ні у кого – Даніель Сордо програв лише одну-єдину спецділянку з чотирнадцяти і випередив другого призера на хвилину з чвертю. А в заліку чемпіонату Португалії перемогу святкував Рікарду Теодозіу на Skoda Fabia R5, який і став першим лідером першості 2019 року. На жаль, на старті сезону відверто розчарувала Team Hyundai Portugal – і Бруно Магальяйнш, і чинний національний чемпіон Армінду Араужу міцно «застрягли» в середині Топ-10…