Тренувальний час (ВІДЕО)

Чим ближчою є дата «перезавантаження» ралійного чемпіонату світу, тим більше уваги привертають ті чи інші національні змагання – адже будь-яке з них може виявитися фінальним тренуванням перед майбутніми стартами в WRC. Правда, Rali do Alto Tâmega, четвертий етап чемпіонату Португалії, в цьому плані виявилося повністю нейтральним – майже всі учасники вирішували свої завдання в національному заліку або в місцевій регіональній серії Peugeot Rally Cup Ibérica (в цьому році вона повністю оновила технічний парк та змінила попередні Peugeot 208 R2 на нові Peugeot 208 Rally4). В абсолютному заліку умови знову диктувала пара фаворитів – Бруно Магальяйнш (Hyundai i20 R5) та Армінду Араужу (Skoda Fabia Rally2 evo), які зі старту сезону разом виграли всі чотири раунди (по дві перемоги на кожного)… Зараз перевага виявилася на стороні Бруно, який не тільки здобув другу поспіль перемогу, але ще і відібрав лідерство в чемпіонаті в Армінду.

У Франції ралійне життя поступово набирає швидкість – наприкінці серпня нарешті стартував місцевий гравійний чемпіонат. Якраз Rallye Terre de Lozère стало серйозним тренуванням мінімум для двох юніорів – Жана-Батіста Франческі (третій призер J-WRC 2018 року, цього року отримав велику національну програму за підтримки Citroen та PH Sport) і Адрієна Фурмо зі M-Sport Ford WRT (фінальна репетиція перед швидкими стартами в Естонії та Туреччини в заліку WRC-2). Ця молодіжна пара повністю домінувала на трасах в Лозере – по п’ять виграних допів у кожного та бій за перемогу до самого фінішу… Головним героєм цієї битви став Франческі, якого не зупинили 10 секунд штрафу за фальстарт (в якийсь момент його відставання від Фурмо становило 18 секунд) – у другій половині дня він виграв три спецділянки з чотирьох і на фінальному допі все ж спромігся буквально продертися на перше місце! Вже найближчими днями Жан-Батіст Франческі стартує на відомому асфальтовому Rallye Mont-Blanc Morzine, Адрієна Фурмо ж чекають на естонському етапі WRC.

Досить популярне San Marino Rally, етап гравійного чемпіонату Італії, стало найбільш непередбачуваним змаганням Європи в ці вихідні. По-перше, знаменитий Паоло Андреуччі, багаторазовий чемпіон Італії, вже після фінішу був позбавлений третього місця через невідповідність свого Citroen C3 R5 вимогам технічного регламенту. Гранд негайно подав апеляцію, внаслідок чого всі результати San Marino Rally поки залишаються попередніми. По-друге, Умберто Скандола став рекордсменом в номінації «Що таке не щастить» – адже виграв дві третини СД, але прокол на одному з допів плюс 30 секунд штрафу відкинули його за межі подіуму… Але центральною подією все ж стала фантастична битва за перемогу між болівійським юніором Марко Буласією (для нього старт в Італії став єдиною репетицією перед етапами WRC в Естонії та Туреччини, а також першим спільним виступом з новим штурманом, аргентинцем Марсело Дер-Оганесяном) і Сімоне Кампеделлі. Ця пара на фініші примудрилася показати ідентичний час, з точністю до десятої частки секунди – через це переможця довелося визначати за додатковим показником (точніше, за кращим часом на першій спецділянці ралі)…