Трагедія в Ірландії…

П’ятий етап асфальтового чемпіонату Ірландії, Joule Donegal International Rally, повинен був перетворитися на грандіозне ралійне свято. Триденна гонка, 296 км спецділянок, 160 екіпажів на старті – таким цифрам здатний позаздрити будь-який етап чемпіонату світу! Додатковою прикрасою ралі в графстві Донегол, яке базувалося в місті Леттеркенні, повинна була стати справжня міні-армада учасників на техніці категорії WRC різних років – від Subaru Impreza S11 WRC’05 до Ford Fiesta RS WRC версії 2011-2016 років. При цьому один з Ford Fiesta RS WRC пілотував лідер ірландської першості Крейг Брін, який після чотирьох перемог поспіль на старті сезону вирішив виступити поза заліком Irish Tarmac Rally Champioship (де вже кілька років не передбачена участь автомобілів категорії WRC) – його головною метою стала боротьба за перемогу в абсолютному заліку на одному з найвідоміших ралі Ірландії. І протягом двох днів ніщо не затьмарювало цей ралійний фестиваль…

Трагедія сталася в неділю вранці, на першій ж спецділянці фінального дня – екіпаж Мануса Келлі і Доналла Барретта на Hyundai i20 R5, який в той момент йшов шостим в абсолюті і третім в класі R5, після підкидання вилетів з траси, пробив живопліт і полетів в поле… Обидва були терміново доставлені в госпіталь. Але якщо травми штурмана Доналла Барретта були визнані такими, що не загрожують його життю, то 41-річний пілот Манус «Менді» Келлі від отриманих ушкоджень помер в госпіталі. Не стало одного з найуспішніших пілотів Donegal International Rally – Манус Келлі вигравав цю гонку тричі поспіль, в 2016-2018 роках, за кермом Subaru Impreza S12B WRС’07. А в цьому році він вирішив суттєво розширити свою програму і провести свій перший повний сезон в асфальтовому чемпіонаті Ірландії, для чого пересів за кермо Hyundai i20 R5…