Toyota: тести нового Yaris і повернення Латвали

Слідом за появою на ринку нового Toyota Yaris GR, автомобіль, побудований на його базі, має з’явитись і в чемпіонаті світу з ралі. Розробкою і доведенням Yaris GR, до речі, займався саме колектив Томмі Мякинена, який базується в Пуупполі. А участь команди давала можливість з самого початку втілити в Yaris GR рішення, що дозволять значно спростити процес омологації, втіливши в конструкцію рішення, необхідні конструкторами бойового автомобіля. Скоріш за все, саме в Фінляндії пройшли і перші тести нової машини команди Томмі Мякінена, яку ми побачимо на старті в сезоні 2021. За кермом був тест-пілот колективу Юхо Хянінен.

Томмі Мякинен: «Після того, як на Токійському автосалоні дебютував Yaris GR, ми мали продемонструвати, що наш World Rally Car перегукується з цим чудовим автомобілем, доступним для шанувальників Toyota по всьому світу. Ми хочемо виводити на старт машину, максимально схожу на ту, яку ми розробляли у якості дорожнього автомобіля».

Сьогодні автовиробники відносяться до просування своєї продукції через WRC куди серйозніше, ніж це було років десять тому. Згадаймо, як свого часу M-Sport навіть не змінив облицювання передньої частини бойового Focus WRC після того, як серійна машина зазнала значного рестайлінгу – тоді команда обмежилась лише нанесенням на фари і капот наліпок, що імітують оновлення дорожньої версії.

Що до технічної частини Yaris GR WRC, то поки цей автомобіль оснащений лише двигуном внутрішнього згоряння – гібридні технології, які будуть втілені у першість через два роки, до рівня «втілення в металі» ще не дійшли.

Тестова сесія команди не обмежилася заїздами Хянінена – за кермом машини зразка 2020 року попрацювали екіпажі Такамото Кацути і Ярі-Матті Латвали, заявлених на гонку в Швеції.

08-02-2020 47179
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца