Томмі Мякінен: що ми тут робимо?

У Чемпіонаті світу з ралі традиційно присутні кілька гонок, навколо яких постійно ведуться розмови про низький рівень відвідуваності. Відразу спадають на думку острівні етапи на Сардинії і Корсиці, але навіть вони в плані відвідуваності виглядають цілком благополучно в порівнянні з гонкою в Австралії.

Представники заводських команд були незадоволені тим, що вирішальна битва сезону відбувалася практично без глядачів. Звісно, почалися розмови про те, щоб фінальний етап першості повернувся до Європи. Нагадаємо, що австралійська гонка була перенесена до Коффс Харбор у 2011 році. На догоду відмінним спецділянкам довелося відмовитися від потоку глядачів, який був в місці минулого проведення гонки – у Кінгсліфі. Якщо від Кінгсліфа до найближчого мегаполісу, Брісбена, з населенням понад 2 300 000 чоловік, всього сто кілометрів, і для уболівальників не є проблемою поїхати на спецділянки, не переймаючись пошуком готелів і багатогодинними переїздами, то гонка в Коффс, який має населення в 26 000 чоловік і розташований більш ніж в трьохстах кілометрах від Брісбена, проходить «при порожніх узбіччях».

Думки з цього приводу висловив в інтерв’ю виданню Autosport Томмі Мякинен: «Що ми тут робимо? Це не те місце, яке нам потрібно. Ми приїжджаємо сюди, в порожнечу, і нас навіть ніхто не бачить. У нас неймовірний, просто неймовірний кінець сезону, але немає відповідної атмосфери. Я не розумію цього. У той час, коли я сам стартував, гонка проходила в Перті, і майже кожного року ця гонка була просто кращою, але тут – це не ралі. Я зустрів кілька уболівальників, які приїхали з Брісбена, а це приблизно чотири години шляху, і вони кажуть, що звідти взагалі ніхто не їде. За вирішальної гонкою чемпіонату ніхто не стежив, тож можливо, фінальний етап потрібно переносити до Європи».

Організатори перегонів вже кілька разів робили спробу конфігурувати дистанцію навколо Сіднея і провели там чимало часу в пошуках спецділянок, але, по-перше, вони так і не змогли знайти достатньої кількісті бойових кілометрів, а по-друге, там вони стикаються з серйозною проблемою у вигляді захисту навколишнього середовища.

22-11-2018 2970
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца