Свято Вейбю та Volkswagen!

Цього року відразу два європейських національних чемпіонати фінішували незвично рано, вже в серпні – чеський (скасування фінального раунду скоротила сезон на півтора місяця) та латвійський. Зараз вже почалася чимала смуга «вересневих фіналів», яку в середині місяця відкрило British Rally Championship, а в минулі вихідні продовжила Норвегія… Цей скандинавський чемпіонат був цікавий з двох причин. Перша – саме тут очікувався новий вищий титул, завойований за кермом VW Polo GTI R5. До цього подібного успіху зуміли досягти Юхан Крістофферссон в зимовому чемпіонаті Швеції з ралі-спринту та 17-річний норвежець Олівер Сольберг в латвійській першості. Друга – Норвегія після багаторічного домінування Ейвінда Брюнільдсена та Андерса Грьондаля зараз близька до того, щоб нарешті отримати нового національного чемпіона, причому вже з нинішніх юніорів. Очевидно, мова йде про 23-річного Оле Хрістіана Вейбю на VW Polo GTI R5…

Фактично, фінальне Rally Hedemarken стало не тільки ареною для Андерса Грьондаля та Оле Хрістіана Вейбю в їх боротьбі за титул у вищому дивізіоні Nyere 4WD, але і черговою очною зустріччю двох нових автомобілів R5 останнього покоління – точніше, німецького Volkswagen Polo GTI R5 і британського Ford Fiesta R5 Mk2. За підсумками Rally Hedemarken залишається підсумувати – тевтонська техніка на норвезьких трасах впевнено виграла у «нового британця» з рахунком 2:0. Вейбю здобув другу поспіль перемогу і завоював титул чемпіона Норвегії! Причому результативність на рідних трасах у нього була чудовою – п’ять стартів, чотири перемоги та друге місце (єдиної поразки Оле Хрістіан зазнав ще на старті сезону, від досвідченого Хеннінга Сольберга)! Тепер юніор-чемпіон може повністю зосередитися на тому, щоб завершити свій сезон у WRC-2 найкращим чином – в запасі у нього ще два залікових старти. Плюс можна сподіватися на те, що в VW Motorsport нарешті «долікували» Polo GTI R5 після серії інцидентів – принаймні, в останні пару місяців їх пожеж вже не було!