Стадія «атака-контратака»

Як тільки був опублікований список учасників сьомого етапу Кубка світу з ралі-рейдів, іспанського Baja Aragón Teruel, негайно стало ясно – залишилися лише три претенденти на вищий титул (поляк Якуб Пшигоньскі, чех Мартін Прокоп і росіянин Володимир Васильєв). У всіх інших (наприклад, у саудівців Язіда Аль-Раджі або Ясіра Сейдана, які зараз замикають Топ-5 загального заліку серії) зараз не збереглося навіть теоретичних шансів наздогнати лідера Пшигоньского… На жаль, з математикою не посперечаєшся. Після іспанського раунду залишиться лише чотири гонки – три бахи і один ралі-рейд, на яких можна набрати максимум 150 балів. Тепер уважно вивчаємо турнірну таблицю Кубка світу – у Якуба Пшигоньского вже 216 очок, а у Аль-Раджі і Сейдана залишаються 60 і 58 очок відповідно, тобто розрив вже становить понад 150 пунктів. Отже, залишається спостерігати за боєм тріо Пшигоньскі-Прокоп-Васильєв, причому поляк перебуває у вигідній позиції – у нього солідний відрив, який дозволяє спокійно грати з суперниками в гру «вдарив-відскочив».

Кого побачимо на хитромудрих і нищівних трасах арагонської бахи? Трохи здивувала X-raid Team, яка відправила до Іспанії лише одну машину, для Якуба Пшигоньского – і не надто віриться, що це викликано лише тим, що німецька команда в той же час повинна виступити на Silk Way Rally. Адже в минулому німці прекрасно грали на два фронти… Іншу несподіванку підніс Володимир Васильєв, який стартує на Toyota Hilux Overdrive замість звичного Mini All4 Racing – що у нього вийде після пересадки на бензиновий пікап? Інтригує повторна поява чеського тандему на двох Ford F-150 Evo, Мартіна Прокопа і Мірослава Заплетала – на попередньому етапі в Італії ця пара досить ефектно пробилася на подіум. Порадувало повернення двох клієнтів Overdrive Racing – поляка Арона Домжали і голландця Еріка ван Лона. Одночасно бельгійська команда взяла ще одного пілота – іспанського раліста Хав’єра Понса, який періодично з’являється в ралі-рейдах і пробує досягти там успіху. Додамо до цієї компанії португальця Рікарду Порема (чотири поспіль перемоги на Baja Portalegre 500) на Ford Ranger німецької команди South Racing – він може виявитися тим ще «джокером».

Приблизно така ж картина і в інших ключових категоріях – «серійній» T2 і легких багі групи T3, де зібралися практично всі фаворити. В Т2 знов будуть битися два лідера – саудівець Ахмед Аль-Шегаві і катарець Адель Хуссейн Абдулла (рахунок в їхньому протистоянні поки що 140:117 на користь Ахмеда). У заліку «кибиток» (вони ж Т3, вони ж SSV/UTV) присутні всі три лідери – іспанці Хосе Луїс Пенья (140 очок) і Сантьяго Наварро (135) плюс француз Клод Фурньє (99). Гонка ж, як зазвичай, обіцяє стати серйозним випробуванням для всіх – досить повільні, вузькі і жорсткі траси, на яких шини дуже часто просто рвуться на дрантя (два-три-чотири проколи протягом двох днів є звичайною справою). Причому всіх чекатимуть пролог і три різних повноцінних допи (загальна бойова дистанція складатиме 520 км) – варіант дійсно набагато цікавіший, ніж кілька тижнів тому на Italian Baja, де учасники один і той ж СД «прасували» п’ять разів в обидві сторони.

Кубок світу з ралі-рейдів (після шести етапів)
1. Пшигоньскі (PL) – 216
2. Прокоп (CZ) – 158
3. Васильєв (RUS) – 155
4. Аль-Раджі (SA) – 60
5. Сейдан (SA) – 58

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото X-raid, Facebook (Martin Prokop)

19-07-2018 38092
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца