США: наступ Європи

Єдиний вцілілий національний ралійний чемпіонат США, тобто ARA National Championship, подолав вже дві третини дистанції в цьому сезоні – недавно відбулося New England Forest Rally, яке стало шостим раундом з дев’яти. Інтриги в цьому році виявилося набагато більше, ніж в 2017-2018 роках, коли протягом двох сезонів все тринадцять раундів вигравали виключно представники Subaru Rally Team USA – сім перемог на рахунку у Девіда Хіггінса, по три у Тревіса Пастрани і Патріка Санделля. А ось зараз все пішло за досить незвичним сценарієм – спочатку Subaru Rally Team USA пропустила стартовий раунд, зимовий Sno*Drift Rally, потім чемпіона Девіда Хіггінса почало лихоманити (британець тільки з третьої спроби зумів виграти гонку)… Плюс до всього, в складі фірмової команди Subaru з’явився 17-річний норвежець Олівер Сольберг, який в середині липня вже встиг стати чемпіоном Латвії, а зараз претендує на подіум в США за підсумками сезону. Таким чином, в ARA National Championship виникла солідна європейська коаліція, яка сильно потіснила господарів.

У підсумку, перед New England Forest Rally склалася цікава картина – п’ять етапів виграли п’ять екіпажів, причому лише один з них представляв США (Джеффа Сіхорна). Решту перемог здобули поляк Пьотр Фетеля, ірландець Баррі МакКенна, норвежець Олівер Сольберг і британець Девід Хіггінс… Отже, кому з цієї компанії вдасться на ралі в штаті Мен здобути більше однієї перемоги в цьому році? Під час гонки майже миттєво знайшлися три таких претенденти – Хіггінс, Сольберг і МакКенна (Фетеля все ж помітно програвав цьому тріо в швидкості). Найшвидшим виявився Олівер Сольберг, який виграв 10 спецділянок з 13, але його стрімкі атаки двічі були перекреслені серйозними проколами – юний норвежець через них втратив майже 11 хвилин і не зміг піднятися вище п’ятої позиції на фініші змагань. Таким чином, успіх все ж прийшов до Девіда Хіггінса – уродженець британського острова Мен в п’ятий раз виграв в американському штаті Мен і повторив рекорд Поля Шуаньєра, десятиразового чемпіона США. Таким чином, Хіггінс вперше в цьому сезоні став лідером загального заліку, а зараз за ним наполегливо тягнуться інші європейці – Фетеля, МакКенна, Сольберг…