Спогади Вілсона про гонку в Кенії

У зв’язку із запланованим поверненням кенійської гонки до календаря чемпіонату світу з ралі видання wrc.com звернулося до Малкольма Уілсона із проханням поділитися спогадами про Rally Safari. Нагадаємо, що ця гонка в останній раз проводилася в статусі етапу чемпіонату світу в 2002 році, і переможцем тоді став Колін МакРей.

Малкольм Уілсон: «Звичайно, у мене дуже і дуже приємні спогади про Rally Safari, адже це була перша перемога для Focus. Крім того, ми виграли і останнє Rally Safari, що входило до календаря чемпіонату світу. Ця гонка завжди була одним з моїх улюблених ралі. З точки зору командної роботи це було приголомшливо, тому що кожен член колективу грав життєво важливу роль. В принципі, так було у всіх гонках того часу, але на Rally Safari це відчувалося в більшій мірі, оскільки кожен був залучений до процесу логістики.

Ми використовували гелікоптери, щоб попереджати екіпажі про зустрічні автомобілі або про тварин на трасі, а на гелікоптерах були механіки, готові надати допомогу при поломці. Це було масштабне випробування для всіх учасників команди.

Звичайно, зараз не можна провести цю гонку так, як це було раніше – на відкритих дорогах і з тим же рівнем безпеки».

1999 World Rally Championship
Safari Rally, Kenya
26-28 Feb 1999
Colin Mcrae and Nicky Grist (Ford Forcus WRC)
1st Position.
World Copyright LAT Photographic

Керівник організації-промоутера WRC Олівер Цисла після підписання договору з представниками Кенії заявив, що формат гонки буде сильно відрізнятися від того, який ми звикли бачити на Rally Safari в минулі часи – тепер спецділянки будуть розташовуватися на закритих приватних територіях, а рівень безпеки буде відповідати стандартам WRC.

30-06-2018 6460
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца