Сольберг: наліт на США (ВІДЕО)

Єдиний вцілілий на даний момент національний ралійний чемпіонат в США, чи ARA National Championship (його попередник, колись популярний Rally America Championship, в це міжсезоння незвично тихо припинив своє існування), в цьому році знову заінтригував всіх уболівальників. По-перше, фірмова Subaru Rally Team USA спочатку пропустила перший раунд, потім примудрилася програти і другий етап першості. Таким чином, «Плеяди» трохи несподівано виявили, що тепер їх пілотам на чолі з майже непереможним Девідом Хіггінсом (дев’ять титулів чемпіона США) доведеться боротися не тільки між собою, а й з агресивними опонентами зі сторони – поляком Пьотром Фетелею і ірландцем Баррі МакКенною. По-друге, нещодавно відбувся дебют на американських трасах 17-річного норвежця Олівера Сольберга (сина Петтера Сольберга, єдиного в історії чемпіона світу з ралі і ралі-кросу), який був запрошений в Subaru Rally Team USA і встиг відзначитися другим місцем на Rally in the 100 Acre Wood. Тож не дивно, що така успішна прем’єра юніора привернула увагу…

Перед відомим DirtFish Olympus Rally (ця гонка в 1986-1988 роках входила в календар WRC) не обійшлося без пригод – штурман Олівера, британець Аарон Джонстон, не зміг прибути в США. Але в останній момент йому все ж вдалося знайти заміну – місце навігатора зайняв відомий француз Дені Жіроде. І перший же їх спільний старт, Сольберга-молодшого та Жіроде, миттєво приніс серйозний успіх – Олівер виграв дві третини допів і, незважаючи навіть на подвійний прокол на СД10, зміг відбити всі атаки свого одноклубника Девіда Хіггінса. Таким чином, 17-річний норвежець святкував першу перемогу на ралійних трасах США, завдяки чому і став одним з головних претендентів на вищий титул в заокеанській першості, випередивши при цьому Хіггінса! Поки залишається відкритим питання, чи зуміє Сольберг провести повний сезон в ARA National Championship – адже у нього в програмі є ще й чемпіонат Латвії, де він впевнено лідирує… Поки що в США вже три етапи поспіль загальний залік очолює Петро Фетеля на Ford Fiesta Proto – за швидістю він поступається фірмовим екіпажам Subaru Rally Team USA, але поки виграє за стабільністю. Чи довго ще зможе так протриматися?