Скандинавська розминка (ВІДЕО)

На відміну від Швеції, де ралійний чемпіонат стартував у перших числах січня та після цього негайно взяв «канікули» аж до кінця травня, в Норвегії та Фінляндії зимова частина сезону обіцяє бути набагато більш насиченою – адже у період зі січня по початок березня в місцевих першостях заплановані по три раунди… Нещодавні новини зі трас норвезького Sigdalsrally та фінського Arctic Lapland Rally додали вболівальникам чимало різноманітної інформації для роздумів – причому не лише на національному, а й на міжнародному рівні. Наприклад, поява Оле Хрістіана Вейбю за кермом Volkswagen Polo GTI R5 від Kristoffersson Motorsport продемонструвала, що норвежець майже напевно «випав» зі спортивної програми Hyundai Motorsport – адже до того Вейбю протягом двох років (з листопада 2019 року) виступав виключно на техніці корейської марки. Поки що відкритими залишаються щонайменше два питання… Перше – чи отримає Оле Хрістіан Вейбю хоч якусь міжнародну програму стартів у 2022 році? Другий – чи Hyundai збирається виставляти свою молодіжну команду в заліку WRC-2? Тим більше пілотів там майже не залишилося – тільки Теему Сунінен у резерві.

На старті Sigdalsrally з’явилася дюжина екіпажів на техніці R5/Rally2, причому п’ять з них могли боротися за перемогу – Франка Торе Ларсена (чинний чемпіон), Оле Хрістіана Вейбю, Маріуса Осена, Андерса Грьондаля й Ейвінда Брюнільдсена… Але досить швидко кількість фаворитів скоротилася лише до трьох – для Осена та Грьондаля змагання не склалися зі самого старту. І якщо Маріус якось стабільно приїжджав на допах третім-четвертим і все ж дотягнувся до подіуму, то виступ Грьондаля не надто потішив його прихильників – він фінішував лише п’ятим та ще й зі трихвилинним відставанням (це на дистанції 83,21 км)… Майже три чверті ралі за перемогу запекло воювали Ларсен, Вейбю та Брюнільдсен – після п’ятої спецділянки з восьми усі троє тримлися в інтервалі тільки 5,6 с. Проте на СД6 одним фаворитом поменшало – Ларсен вилетів за межі траси та розпочав сезон 2022 року з прикрої поразки… Зате Брюнільдсен разом зі Вейбю відчайдушно билися між собою до самого фінішу – у підсумку Ейвінд спромігся здобути перемогу з мікроскопічним відривом у 0,2 секунди! Цікаво, вдасться зібрати цю п’ятірку фаворитів у повному складі на двох найближчих зимових етапах?

Фінське Arctic Lapland Rally теж спромоглося здивувати різноманітними новинами – наприклад, появою цілої компанії естонців на техніці класів R5/Rally2 (Егон Каур, Роланд Муракас, Прііт Коїк) та Rally3 (дебютант ралі Крістьян Каякас)… Плюс трохи несподівано з’явився шеф Toyota Gazoo Racing WRT Ярі-Матті Латвала, який стартував на раритетній Toyota Celica Turbo 4WD ST185 – за підсумками першого дня лапландського ралі він фінішував восьмим, але пізніше все ж вибув через проблеми з двигуном. Заінтригувала ще відсутність фірмової команди MRF Tyres, яка лише кілька місяців тому виграла у Фінляндії титул у вищому дивізіоні SM1 – чинний чемпіон Еміль Ліндхольм цього разу стартував уже на шинах Pirelli… Як і в Норвегії тими днями, на фінських трасах була грандіозна сутичка за перемогу – перед фінальним допом Теему Асунмаа лише на 0,1 секунди випереджав Еміля Ліндхольма! Все вирішила прикра осічка Асунмаа, який застряг у сніговій кучугурі та втратив понад десять хвилин – перемогу у Рованіємі святкував Ліндхольм, який повторив свій успіх 2019 року. Найкращим із гостей став Егон Каур – естонець завоював друге місце та вчергове продемонстрував свою здатність боротися за найвищі місця у Фінляндії (минулого літа він уже виграв тут Top Building Ralli SM).