Східноєвропейські мотиви (ВІДЕО)

У Польщі та Литві вже кілька років практикують проведення спільних раундів національних чемпіонатів з ралі, але спочатку ця ідея не викликала особливого зацікавлення у більшості учасників обох першостей – як правило, на «виїзні» раунди за кордон вибиралися від 15 до 22 екіпажів… Але рік тому ситуація вже стрімко змінилася, коли на литовському Rally Žemaitija в Келме досить несподівано стартувала справжня армада з 39 польських екіпажів! Схоже, подібна тенденція збережеться й у нинішньому сезоні – адже на спільному етапі в польському Бялистоку (Rajd Podlaski став другим раундом польської першості та відкрив сезон у литовському чемпіонаті) з’явилися аж 38 учасників з Литви, до яких додалися ще три естонських і один шведський екіпажі! Цікаво було дізнатися, чим закінчиться чергова очна зустріч польських і литовських ралістів – дві попередні дуелі (Rally Elektrėnai у 2019 році та Rally Žemaitija у 2021 році) завершилися двома перемогами Вайдотаса Жали, причому в Електренаї він навіть з хвилинним штрафом спромігся випередити поляка Міколая Марчика на 0,9 секунди! Чи вдасться польським ралістам цього року відігратися на своєму домашньому Rajd Podlaski?

Підсумки боротьби на трасах під Бялистоком виявилися насправді цікавими – адже найкращому польському екіпажу (Кацпера Врублевского, нинішнього лідера чемпіонату Польщі) вдалося фінішувати лише третім в абсолюті… Перемогу ж святкував швед Том Крістенссон, який цього року вирішив приділити максимум уваги виступам у Східній і Центральній Європі – він вже встиг виступити на чеському Kowax Valašská Rally ValMez (п’яте місце) та польському Rajd Świdnicki – KRAUSE (третя позиція). Тепер до цього переліку асфальтових досягнень додалася ще перемога на гравійному Rajd Podlaski, яка дозволила шведу стати одним з претендентів на титул чемпіона Польщі – Крістенссон лише на три очки відстає від лідера Врублевского… Цікаво, що після цього успіху швед не мав часу на перепочинок – вже зараз він стартував на домашньому South Swedish Rally! На другий ступінь подіуму піднявся литовець Домінікас Бутвілас, який одночасно став переможцем в заліку чемпіонату Литви. Цікаво, що господарі зазнали відчутної поразки під Бялистоком – адже у Топ-6 в абсолюті пробився лише один представник Польщі, компанію якому склали аж три литовці, швед та естонець!

Чемпіонат Чехії цього року досить швидко набрав темп – за півтора місяця, або з початку квітня до середини травня, відбулися вже три раунди зі восьми запланованих. Зараз співвідношення сил у чеській першості досить помітно змінилося, коли національна федерація вивела частину техніки поза межі абсолютного заліку – тепер екіпажі на автомобілях WRC, A8, N4, Proto можуть боротися лише за нагороди в окремій категорії FN9. Тобто ця реформа миттєво вивела з боротьби за титул Вацлава Пеха, який вирішив продовжити виступи за кермом майже раритетного Ford Focus RS WRC’06…Тепер у чемпіонаті Чехії беззаперечним фаворитом остаточно став Ян Копецкі, який виграв два раунди з трьох і стрімко назбирав 171 очко зі 180 можливих! Якщо хтось і в стані скласти Гонзі конкуренцію, то тільки досвідчений Філіп Мареш, чемпіон ERC1 Junior 2019 року – йому вдалося виграти стартовий етап і ненадовго очолити чемпіонат… Але два наступних етапи минули під знаком повної переваги Копецкого, який на фініші стабільно випереджав Мареша десь на хвилину та набрав повний комплект очок. Можливо, з часом до цієї пари головних фаворитів спробує наблизитися ще 22-річний юніор Домінік Стржітескі, який за півтора року встиг записати на свій рахунок три подіуми в абсолютному заліку.

Трохи хаотична картина спостерігається зараз в румунському чемпіонаті. По-перше, все ж збереглася торішня заплутана система нарахування очок, де до заліку за підсумками сезону йде певна кількість змагань на тому чи іншому покритті та з різними коефіцієнтами. По-друге, трохи інтриги вирішив додати «хронічний» фаворит Сімоне Темпестіні – після низки титулів, здобутих за кермом техніки R5, він раптом пересів за кермо Porsche 997 GT3 RGT, на якому вже здобув друге місце та перемогу на двох перших раундах. Однак третій його старт, на недавньому Raliul Argeșului Catena, завершився повною невдачею – вже на першому допі вибув з боротьби через технічні проблеми… Це прикра пригода миттєво відкинула Темпестіні на третю позицію в чемпіонаті – на позиції лідерів стрімко пробилися Андрей Гіртофан (тричі поспіль фінішував, завдяки чому вийшов на перше місце в загальному заліку) та Себастьян Барбу (пропустив перший етап, але після того здобув друге місце і перемогу). Цікаво, Темпестіні буде і надалі виступати на асфальтових ралі за кермом Porsche 997 GT3 RGT – чи все ж повернеться на більш ефективну техніку категорії R5/Rally2? Побачимо влітку.

Rajd Podlaski
1. Крістенссон/Юханссон (S, Hyundai i20 R5) 57.33,1
2. Бутвілас/Вайткявічюс (LT, Skoda Fabia R5) +27,9
3. Врублевскі/Врубель (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) +50,6
4. Йєетс/Таніел (EE, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.25,1
5. Ноткус/Стріжанас (LT, Skoda Fabia R5) +1.38,9
6. Юркявічюс/Палюкенас (LT, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.40,6

Чемпіонат Польщі (після двох етапів)
1. Врублевскі – 62
2. Крістенссон (S) – 59
3. Гжиб – 45
4. Любяк – 38
5. Габрись – 32

Rallye Český Krumlov
1. Копецкі/Глоушек (CZ, Skoda Fabia Rally2 evo) 1:22.50,4
2. Пех/Угел (CZ, Ford Focus RS WRC’06) +3,4
3. Мареш/Буха (CZ, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.01,9
4. Стржітескі/Говорка (CZ, Skoda Fabia R5) +1.20,2
5. Бржезік/Крайча (CZ, Skoda Fabia R5) +2.56,4

Чемпіонат Чехії (після трьох етапів)
1. Копецкі – 171
2. Мареш – 144
3. Стржітескі – 87

Raliul Argeșului Catena
1. Барбу/Янку (RO, Skoda Fabia R5) 1:10.53,9
2. Гіртофан А./Вража (RO, Skoda Fabia R5) +1.23,9
3. Маноле/Банка (RO, Skoda Fabia Rally2 evo) +3.45,0
4. Кузма/Дорча (RO, Skoda Fabia Rally2 evo) +3.54,4
5. Майор Н./Майор Ф. (RO, Peugeot 208 R2) +4.05,2

Чемпіонат Румунії (після трьох етапів)*
1. Гіртофан А. – 90,9
2. Барбу – 84,8
2. Темпестіні – 65
* – попередні дані


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Egidijus Babelis, Maciej Niechwiadowicz, skoda-storyboard.com, tracednews.com

27-05-2022 22730
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца