Ще одна столична «карусель» (ВІДЕО)

Так вже склалося, що цього року в двох східноєвропейських столицях одночасно відбулися великі ралі-шоу – в Варшаві пройшов відомий Rajd Barbórka, а в Празі TipCars Pražský Rallysprint. У чеській столиці теж було на кого подивитися – наприклад, Вацлав Пех (багаторазовий чемпіон Чехії та Словаччини), колосальна компанія чемпіонів Словаччини з ралі різних років (словаки Ігор Дротар, Йозеф Береш-молодший, Ярослав Меліхарек, Мартін Кочі, поляк Гжегош Гжиб)… Плюс до всього компанію їм склав також чемпіон Європи 2018 року Олексій Лук’янюк. Маршрутний лист празького ралі-спринту чимось трохи нагадував варшавський – шість спецділянок, 38,89 км бойової дистанції (не вистачає тільки аналога польського Kryterium Karowa). Програма змагань в Празі виглядала наступним чином – спочатку два заїзди на короткому парковому допі в районі Точна, потім по два проїзди в обидві сторони в районі Страгов, на замкнутій трасі навколо Страгівського стадіону (однієї з найбільших спортивних споруд в Європі, яка свого часу була здатна приймати до 220 тисяч глядачів).

Напевно, майже ніхто не сумнівався в тому, що TipCars Pražský Rallysprint виграє Вацлав Пех – адже на його рахунку було вже десять перемог в цій гонці! І ранкові події лише підтверджували це припущення – Вацлав виграв два допи поспіль і очолив гонку… Але потім він раптом збився з темпу, програв майже десять секунд Роману Одложіліку, а на СД4 в гонитві за новим лідером взагалі вилетів з траси і завершив свій виступ. Але в центрі уваги все ж опинилася зовсім інша подія – чех Войтех Штайф (недавно став віце-чемпіоном Близького Сходу) став першим в історії приватним пілотом, який вивів на старт новенький VW Polo GTI R5! Цікаво, що за два допи до фінішу Штайф став лідером TipCars Pražský Rallysprint, а трохи пізніше довів свій відрив майже до чверті хвилини. Але першої перемоги Volkswagen Polo GTI R5 ми так і не дочекалися – на фінальному СД Войтех пошкодив заднє колесо, втратив 25 секунд і миттєво скотився на п’яту позицію… У підсумку, Прага несподівано отримала перший в історії словацький дубль – Мартін Кочі на 0,9 с випередив Йозефа Береша і став другим після Ярослава Меліхарек (2015) представником Словаччини, який виграв в чеській столиці.