Ще одна естонська репетиція (ВІДЕО)

Цікаво спостерігати за тим, як часом історія повторюється в дещо іншому вигляді… Протягом останніх десяти років (точніше, у 2010-2019 роках) багато хто у ралійному світі вже встиг звикнути до того, що липневе Rally Estonia перетворилося на традиційну прелюдію перед фінським етапом WRC (ралі в Естонії та Фінляндії зазвичай розділяли два, максимум три тижні). Зараз склалася набагато цікавіша ситуація – до календаря WRC-2021 несподівано потрапив ще один фінський раунд, зимове Arctic Rally Finland. При цьому «прелюдією» до нього стало знову-таки естонське змагання – цього разу надійшла черга Otepää Talveralli, яке відбулося 12-13 лютого, якраз за два тижні до світового ралі в Фінляндії! Крім того, сталася ще одна помітна подія – після тривалої перерви на території Естонії нарешті відбулося повноцінне зимове ралі (востаннє подібна подія мала місце в лютому 2015 року, коли пройшло Võrumaa Talveralli). Відтоді зимова частина сезону в естонському чемпіонаті проходила виключно на «виїзних» раундах у сусідній Латвії – Rally Alūksne та Rallijs Sarma…

На старті Otepää Talveralli зібралася насправді солідна компанія зі 63 екіпажів. При цьому не обійшлося також без участі відразу двох заводських екіпажів вищої ліги – естонця Отта Тянака та бельгійця Тьєррі Ньовілля (обидва стартували на Hyundai i20 Coupe WRC). Правда, трохи здивував той факт, що в Toyota Gazoo Racing WRT не скористалися подібною нагодою – з урахуванням того, що команда частково базується під Таллінном, вона цілком могла виставити в Отепя як мінімум екіпажі Калле Рованпері або Такамото Кацути… Найбільше вразила кількість екіпажів в дивізіоні EMV2 (в основному, техніка R5/Rally2) – на старті можна було налічити тринадцять учасників, з них п’ять представляли Естонію. Вже помітно, що зараз в естонських ралі набирає хід процес активного переходу з попередніх Production/Proto на сучасну техніку міжнародних класів. Цікаво, що з цієї «чортової дюжини» екіпажів на R5/Rally2 майже дві третини (точніше, дев’ять, на чолі з Миколою Грязіним, Егоном Кауром, Георгом Ліннамяе та Грегором Йєетсом) якраз планують через півтора тижня виступити на лапландському етапі WRC – присутні всі ознаки повноцінної «генеральної зимової репетиції».

На перший погляд, особливих сюрпризів не було – Отт Тянак впевнено виграв всі вісім спецділянок та на півхвилини випередив свого одноклубника Тьєррі Ньовілля. Плюс Георг Гросс на Ford Fiesta WRC впевнено пройшов на третю сходинку подіуму Otepää Talveralli та став переможцем етапу чемпіонату Естонії в абсолютному заліку… Зате в заліку R5/Rally2 відбувалося чимало цікавого – особливо сутичка за лідерство в цій категорії між Миколою Грязіним, Егоном Кауром і Георгом Ліннамяе. Помітні втрати не змусили себе чекати – вже на СД1 вилетів з траси Грегор Йєетс (Skoda Fabia Rally2 evo)… А на четвертому допі постраждав Микола Грязін, який лише за півгодини до того вийшов на позицію лідера в заліку EMV2 – його Volkswagen Polo GTI R5 після інциденту виглядав суттєво «зіжмаканим». Після всіх цих потрясінь німецька марка все одно досягла підсумкового успіху – переможний дубль в EMV2 і два подіуми в абсолютному заліку на етапі чемпіонату Естонії для VW Polo GTI R5 (перемога в Егона Каура, естонсько-український екіпаж Ліннамяе та Корсі завоював «срібло» у своєму дивізіоні, «бронзу» в абсолюті, а також виграв Power Stage в EMV2).

Otepää Talveralli
1. Тянак/Ярвеойа (EE, Hyundai i20 Coupe WRC) 44.21,7
2. Ньовілль/Відаге (B, Hyundai i20 Coupe WRC) +33,4
3. Гросс\Милдер (EE, Ford Fiesta WRC) +2.17,6
4. Каур/Сімм (EE, VW Polo GTI R5) +2.41,2
5. Ліннамяе/Корся (EE/UA, VW Polo GTI R5) +3.05,1
6. Поом/Геррод (EE/GB, Citroen C3 Rally2) +4.05,8
7. Кирге/Вааса (EE, Mitsubishi Lancer Evo) +4.56,6
8. Коік/Тамм (EE, Ford Fiesta Rally2) +5.07,3
9. Бундсен/Лощеніков (EE, Mitsubishi Lancer Evo VII) +5.08,6
10. Юркявічюс/Палюкенас (LT, Skoda Fabia Rally2 evo) +5.14,9

Чемпіонат Естонії, абсолют
1. Гросс – 100
2. Каур – 79
3. Ліннамяе – 67
4. Поом – 60
5. Кирге – 55

Чемпіонат Естонії, EMV2 (R5/Rally2)
1. Каур – 33
2. Ліннамяе – 29
3. Поом – 25


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Alari Kivisaar Photography, Marleen Maask (Rally_Photography)

15-02-2021 4264
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца