Себаст’ян Льоб: заміна колеса була помилкою

Одним з ключових моментів Rally Mexico став прокол колеса у Себастьяна Льоба. На спецділянці Guanajuatito, довжиною понад тридцять кілометрів, француз, який на той момент лідирував, пробив каменем ліву передню покришку свого Citroen C3 WRC і вирішив зупинитися для заміни колеса. Кожен раз при проколі екіпаж приймає дуже важливе для себе рішення – зупинитися для заміни та втратити при цьому дві-три хвилини або продовжувати їхати до фінішу, ризикуючи серйозно пошкодити автомобіль. На це рішення впливає кількість кілометрів до фінішу, якість дорожнього покриття, стан покришки після проколу. І якщо Льоб, який лідирував, вирішив зупинитися, втративши на цьому приблизно дві із половиною хвилини, то Дані Сордо, який йшов другим, так само пробив колесо на цій спецділянці, вирішив їхати до фінішу, втративши при цьому приблизно тридцять секунд.

Після фінішу Себастьян зізнався, що недооцінив міцність і витривалість сучасних покришок Michelin, визнавши при цьому і помилковість свого рішення про зупинку: «Так, я помилився. Навіть в моєму віці я постійно вчуся і отримую досвід. Так, це було трохи нерозумно, але ми просто не обговорювали перед стартом це питання (питання витривалості покришок), і в підсумку я прийняв неправильне рішення. Зараз у нас в машині встановлено систему оповіщення про прокол. Я побачив, що спрацювала тривога, і, як на Дакарі, одразу прийняв рішення – зупиняємося, міняємо. Але це було поганим рішенням. Я міг би втратити набагато менше часу».

У будь-якому випадку, фінальне відставання Льоба від Ож’є було занадто великим, щоб списати все на прокол. Але навіть при цьому дев’ятиразовий чемпіон світу продемонстрував, що знаходиться в прекрасній формі, яка все ще дозволяє боротися на найвищому рівні.

Себастьян Льоб: «Я отримав величезне задоволення за кермом, було дуже приємно керувати автомобілем нового покоління, що володіє більшою потужністю і більшою притискною силою. Довелося деякий час звикати до цього, але вийшло зробити це швидко, наш темп був хороший, і мені дуже сподобалося боротися за лідерство. Звичайно, я був дещо розчарований, коли довелося зупинитися через прокол, але це був хороший уїк-енд».

14-03-2018 5024
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца