Розгардіяш у Центральній Європі (ВІДЕО)

Угорський чемпіонат зараз все частіше опиняється в центрі уваги європейських глядачів, бо в ньому вже другий рік виступає норвежець Мадс Естберг (саме так вимовляється прізвище Østberg) – у минулому сезоні він навіть зі двома пропущеними раундами спромігся завоювати третю позицію у першості. Цього року він встиг виграти в Угорщині два перших раунди, після чого зараз несподівано пропустив третій етап, HÍDÉPÍTŐ Dunakanyar Rally – замість того норвежець вирушив до Італії, де фінішував третім на Rally Internazionale del Taro… Цікаво, така метушня Мадса між Угорщиною й Італією, де він вже по два рази стартував – чи не є вона своєрідною підготовкою Естберга до його повернення до чемпіонату світу? Бо вже кружляли натяки, що Мадс незабаром відновить виступи у заліку WRC-2 – правда, підтвердження ще немає… Тим часом угорські гранди доклали максимум зусиль, щоб скористатися відсутністю норвежця – Адам Веленцеі здобув перемогу, Ференц Вінце фінішував другим і завдяки цьому став новим лідером чемпіонату! Тепер у всіх питання – чого чекати у майбутньому? Повернеться Мадс Естберг до Угорщини чи все ж нарешті повернеться на міжнародну арену?

Тим часом в сусідній Австрії триває великий фестиваль у виконанні Сімона Вагнера, який вже другий сезон поспіль влаштовує усім своїм суперникам генеральну прочуханку. Минулого року він виграв чотири раунди з п’яти та здобув чемпіонський титул з колосальною перевагою – на його рахунку було 103 очки проти 34 очок у віце-чемпіона Домініка Дінкеля! Зараз Вагнер, який паралельно провадить програму виступів у чемпіонаті Європи, вирішив повторити свій торішній парад – його перемога на Hartbergerland Rallye у минулі вихідні стала вже третьою поспіль з початку сезону, завдяки чому Сімон вже назбирав 84 очки з 84 можливих (проти 40 у його найближчого суперника, Германна Нойбауера). Однак, попри такі ефектні цифри, перевага Вагнера на трасах під Хартбергом вже не була такою беззаперечною – битва з Нойбауером за перемогу перетворилася на шалений трилер, коли все остаточно вирішилося буквально на останніх сантиметрах чи навіть міліметрах дистанції… Адже перед фінальним допом Сімон Вагнер відставав від Германна Нойбауера всього лише на 0,1 секунди, а на фініші за підсумками всього ралі випередив опонента на ту ж мізерну десяту частку секунди!

Хаотично складається сезон у словацькому чемпіонаті, причому стався збіг цілої низки обставин. По-перше, цього року змінили систему нарахування очок – тепер переможець змагання протягом одного уїк-енду може набрати до 183 очок (раніше максимум становив 60 очок). По-друге, стартовий раунд на Slovakiaring довелося скасувати вже після першої спецділянки – через катастрофу, в якій загинув чех Рудольф Коуржіл, штурман Рене Догнала. По-третє, на другому раунді, чеському Valašská Rally, не зміг виступити чинний чемпіон, поляк Гжегош Гжиб – тут домінували «джокери», чех Філіп Мареш і поляк Міколай Марчик, які взяли два перших місця. І тільки у минулі вихідні на Slovakia Rallye Tatry нарешті змогли поборотися головні фаворити цього року – Гжегош Гжиб на Skoda Fabia Rally2 evo та словак Ярослав Меліхарек на Ford Fiesta RS WRC… Поляк довів свою перевагу та розпочав свою боротьбу за захист титулу, але йому найближчим часом потрібно якось відіграти в Меліхарека 87 очок фори. Цікаво, що за підсумками ралі в Татрах на подіумі можна було побачити представників трьох абсолютно різних категорій техніки – компанію Гжибу на Rally2 і Меліхареку на WRC несподівано склав Властіміл Майєрчак на Ford Fiesta Rally3, який вийшов на третю позицію в чемпіонаті!