Національні успіхи Hyundai (ВІДЕО)

Зазвичай у більшості національних чемпіонатів домінують учасники на техніці R5/Rally2 марок Skoda або Citroen, але час від часу на провідні позиції вириваються представники інших виробників… Минулий уїк-енд став результативним для екіпажів на Hyundai – першим відзначився швед Том Крістенссон, який примудрився здобути вже другу поспіль перемогу протягом одного тижня! Перед тим він став переможцем польського Rajd Podlaski (завдяки чому став одним з реальних претендентів на титул чемпіона Польщі), а зараз прийшла черга тріумфу на домашньому South Swedish Rally – в цьому йому трохи допомогла невдача головного фаворита та чинного чемпіона Швеції Пер-Гуннара Андерссона (вибув на першому ж допі через проблеми з двигуном і пізніше фінішував лише за допомогою SupeRally). Цікаво, чи спробують Крістенссон і його спонсори все ж зосередитися на якійсь одній повноцінній програмі – наприклад, поборотися за національний титул у Польщі чи Швеції? Бо попередні плани Тома виглядали досить «строкато» і передбачували лише окремі старти на етапах WRC, ERC і різних національних чемпіонатів (вже встиг «засвітитися» у Чехії, Польщі та Швеції)…

У Súper Campeonato de España de Rally, який минулого року остаточно «поглинув» окремі асфальтовий та гравійний чемпіонати Іспанії, відбувається часткова «перебудова» всієї компанії претендентів на титул… Чинний чемпіон Хосе Антоніо Суарес намагається захистити свій титул, але відверто невдало розпочав цей сезон і провалив два перших раунди; Ніл Соланс уже другий рік поспіль зосереджений на міжнародних стартах і шукає бюджет, щоб продовжити боротьбу за титул в ERC; його молодший брат Ян Соланс планує серію стартів у WRC-2; Ефрен Льярена за підтримки індійської шинної компанії MRF Tyres намагається реалізувати подвійну програму в Іспанії та ERC… І на тлі цієї різноманітної метушні окремою подією стало повернення Хосе Марії Лопеса з чемпіонату світу (шосте місце у торішньому заліку WRC-3) на іспанські траси – причому знову в ролі пілота фірмової команди! Але якщо у 2019-2020 роках він захищав кольори Citroën Rally Team (здобув по два титули як в асфальтовому чемпіонаті Іспанії, так і в Súper Campeonato), то зараз Лопес опинився у складі свого колишнього головно конкурента – Hyundai Motor España… І негайно став лідером іспанської першості з чималою перевагою – у трьох стартах за кермом Hyundai i20 N Rally2 здобув третю позицію та дві перемоги, причому другу завоював якраз минулої суботи на Rally Ciudad de Pozoblanco.